16. 10. 2021

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Problém: Adopce holandským královským homosexuálním párem

Požadavek na uznávání homosexuálních manželství a jejich nároku na adoptování dětí napříč EU narazil v samotné protěžující zemi – Holandsku.

V rámci poskytování informací byl  premiér Rutte písemně dotázán, zda by mohl být nástupcem na holandský královský trůn adoptovaný potomek z homosexuálního manželství. Odpověděl posléze, že ačkoliv se princezna Amélie (18) teoreticky může oženit, holandská Ústava stanoví, že nástupcem na trůn může být jen “legitimní potomek”.

K uznávání adopce dětí homosexuálními páry v EU by tedy bylo potřeba nejdříve změnit holandskou ústavu. Došlo tedy na slova Jourové, že evropské zásady musí platit ve všech zeních stejně. Uvidíme tedy jak po Polsku a Maďarsku podusí nyní Holandsko. Nebo ne..?

Jestliže je EU schopna přiložit (zatím jen sankční) nůž na krk i členským státům, pak musí stejně zatočit i s kdejakou královskou rodinkou – ta nemůže být výjimkou, a basta fidli, ústava-neústava!, lze očekávat že prohlásí integrálně Jourová. A pokud ne, tak  – slušně řečeno je podjatá – a v EU začíná těžce zavánět autoritářským cirkusem.

A jestli se to Holandsku nelíbí, tak Nexit! Brusel se členskými státy párat nemusí – zbývá jich ještě dost, a když tak přistoupí Balkán…

ZDROJ

 

Sdílet: