1. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Po volbách

Tak je to za námi. Hloupá hra na demokracii, která stojí fůru peněz daňových poplatníků, a při které prasátka u korýtek hrají obvyklou hru škatule, škatule, hýbejte se. A škatule – prasátka se hýbají. Ten se přesune sem, jiný tam, pořád stejné ksichty, všichni, tedy skoro všichni splňují základní požadavek nemít žádnou ideu, nic podstatného neříct.

Jsou i takoví, kteří něco říkají. A světe div se, jejich slova mají smysl. Jsou vlastenecká a myslí to s námi dobře. Ale tito lidé nebývají úspěšní, co se korýtek týče. Ostatní prasátka je totiž tak očerní, pomluví, poplivají v médiích, že se jich průměrný Franta z ulice razící heslo Haškovy Strany mírného pokroku v mezích zákona bojí.

Takže jak jsme dopadli? Hnutí ANO a pan Babiš jsou na odchodu. Sice mají slušné skóre, ale před nimi jsou / je podivné seskupení SPOLU zahrnující v sobě kdysi pravicovou stranu ODS, kdysi klerikální stranu KDU-ČSL a zcela bezbarvou stranu uměle vyrobenou pro spícího Schwarzenberga a převlékače stranických triček Kalouska jménem TOP 09. Samy o sobě jsou ty strany v podstatě neviditelné a kdyby netvořily koalici, nebyly by vůbec v parlamentu. Jsou zajímavé tím, že nemají žádný čitelný program, nic, co by člověka upoutalo. Omílají stokrát použité fráze a své myšlenky si dávno navzájem vykrádají, pokud nějaké vůbec měly. Spojuje je kolaborantství s Bruselem, lidově nazývané eurohujerství, fanatická nenávist vůči Rusku, přátelství se sudetskými Němci, poklonkování Americe, lezení do zadku Big Pharma, touha po omezování osobních svobod, pohrdání našim národem, myšlenková prázdnota a hloupost.

Pokud byl u kormidla Babiš, bylo to špatné, ale Babiš byl přeci jen osobnost a hráč většího formátu. V podstatě se za ty roky naučil i jakž-takž státničit. Sice říkal jedno v Bruselu a jiné doma, sice si v Bruselu vydržoval nenáviděnou děvku Jourovou, sice se staral, aby jeho milovaný Agrofert, holding spojující 250 firem, na který si léta šetřil do prasátka, zůstal u bruselského korýtka dotací, ale jinak to nebyl špatný chlap. Tedy v porovnání s takovým Prof. PhDr. Fialou, Ph.D., LL.M. Zajímavá ukázka toho, jak tituly vyprázdní člověka. Fiala také není špatný, ale chlap není.

Piráti a STAN jsou třetí. Dobrou zprávou je neúspěch Pirátů, kteří přišli o 18 mandátů, zbyly jim 4. Špatnou zprávou je silná pozice nesympatického Víta Rakušana, ideově velmi blízkého eurohujerům z SPOLU. Piráti dojeli na svou příliš těsnou vazbu s evropskými progresivisty (vyhýbám se nazvat je levicovými, sice tam levicové prvky jsou, ale tak nějak divně pokřivené) vítající a prosazující pohromy valící se na Evropu, jako migraci, covidový teror, Green Deal ve stylu poručíme větru dešti, dále doplatili na mladickou nezkušenost, pýchu a to, že zcela opustili myšlenku, kvůli které vznikli, totiž omezení práv korporací na copyright.

Čtvrtí v parlamentu je SPD Tomia Okamury. Zaplaťpánbůh aspoň za to. Tomia si pamatuji, když začínal vstupovat do obecného podvědomí, tehdy psával svůj blog na iDnes a byl jen obyčejný malý podnikatel živící se dovozem japonských poživatin a práci pro cestovní agenturu. Ale jeho blog byl dobrý blog a myšlenky měl také dobré. Například říkal, že politik by měl být odvolatelný. Tomio je konzistentní. Totéž, co psal tehdy, říká i dnes.

Dá se s něčím polemizovat. Například s jeho posedlostí tzv. přímou demokracií. Přímá demokracie vypadá fajn na papíře a ve Švýcarsku někdy i funguje. Problém jsou lidi sami. Mívají sice common sense – zdravý rozum, ale dají se lehko ovlivnit. Mediální propaganda je propracovaná, vyladěná do detailů a … zkrátka, před každým referendem by proběhla mediální masírka a lidi by hlasovali tak, jak si přejí loutkaři za scénou. Jak to ostatně předvedli s referendem o vstupu do EU. Stejně je ale asi přímá demokracie menší zlo než teror korporací, který máme dnes.

Okamurovi mám za zlé, že se odmítá spojit s dalšími pro-národními stranami. Tím velmi poškozuje dobrou věc. Kolaboranti a zrádci se spojit dokázali, viz SPOLU a Piráti a STAN. Proč Okamura nespolupracuje s Trikolorou a Volným blokem? Proč? Společně by měli možnost něco rozumného prosadit nebo aspoň zastavit ty nejhorší zhůvěřilosti páté kolony. Takhle zůstává SPD jako jediná vlastenecká strana v Parlamentu osamocena, Trikolora a Volný blok nesplnily 5 % hranici.

Překvapila mě strana policajtů, Šlachtova Přísaha. Ta se sice také nedostala do parlamentu, ale je těsně pod. Proboha čím lidi oslovila? Slibem spravedlivých soudů? A to stačí?

ČSSD je out stejně jako KSČM. Dvě strany s dlouhou historií to nedotáhly na 5 %. Obě strany jsou poslední roky naprosto nepřitažlivé a v podstatě neviditelné. Nemají ve svých programech nic, co by lidi zaujalo. Nemají osobnost ani myšlenku. Zemřely na svou impotencí.

Je mi líto Trikolory. Strana měla dobře nakročeno, měla představovat pravicový protipól ODS, ze které mladého Klause vyhodili a on si pak založil truc stranu. Ale mladý Klaus ač inteligentní a rozumný chlap neustál osobní výpady. V politice je důležitá líbivá tvář a tu prostě mladý Klaus neměl. Jeho nástupkyně Zuzana Majerová Zahradníková je sympatická, ale za stranou nejsou velké peníze. To je totiž pravidlo úspěchů v politice. Chceš-li do politiky, musíš být bohatý nebo mít bohatého strýčka. Babiš by mohl vyprávět.

Nerozumím jedné věci. Ať se bavím s kýmkoliv, lidi mají podobné (chce se mi říci stejné) názory na Evropskou unii, migraci, Green Deal a snad i na covid teror. Nepotkal jsem nikoho, kdo by vítal diktát EU, muslimy a černochy v našich městech, koho by těšily emisní povolenky, zavírání elektráren, zákaz spalovacích motorů. Přesto – když přijde na lámaní chleba, dávají svůj hlas těm, které ty nesmysly prosazují. A ať neříkají, že nemají volbu. Mají! Rozumné strany existují, jen skomírají na úbytě. Lidi je nevolí. PROČ?? Čeho se bojí?

Ale tak to prostě je. Jak říká známý bonmot, máme takovou vládu, jako si zasloužíme.

Vladimír Stwora

 

 

Sdílet: