11. 8. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Polsko a Litva odrážejí nápor imigrantů z Běloruska

Lukašenko není Erdogan či Kaddáfí, a tak výpalné za imigranty nedostane. To však neznamená, že je EU nezaplatí. Už nyní cáluje za stavbu plotů, extrémní nasazení pohraničníků na odrážení- a cizineckých institucí na zaopatřování imigrantů. Lukašenko EU krmí její vlastní kašičkou: ať EU importuje demokracii a humanitární přístup, které tak ráda spolu s USA vyvážela.

A pokud jde o převaděče, jsou to občané EU, kteří za tučný bakšiš převáží imigranty k německým hranicím. Možná by EU cvičila i Polsko a Litvu v přijímání imigrantů z Běloruska – kdyby tito tam chtěli zůstat, a nevalili do Německa s odvoláváním se na Merkel. Realita je však neúprosná: co polským, litevským a lotyšským pohraničníkům proběhne a unikne, skončí v Německu a Francii či dalších západních zemích. A zde končí veškerá sranda. A taky permisivní lehkovážný přístup EU k imigraci.

Paradoxně má ovšem nyní Polsko na EU v ruce tytéž karty jako Lukašenko – pokud by EU chtěla po Bělorusku sankcionovat i Polsko (za nepoddání se propagandě LGBT a nadvládě práva EU), pak se může začít třást: imigranti na běloruské hranici jsou nadržení, jen je pustit na Německo a západní Evropu! A pak bude po evropských hodnotách veta. EU by měla 2x měřit, než do toho řízne. Mohlo by se jí to totiž opět krutě vymstít.

ZDROJ

 

Sdílet: