27. 5. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

EU vyhlásila restrikci imigraci!

Kdo nemá ve svém politickém programu restrikci imigrace, nemá v 21. století co pohledávat. To je nová údernická linie vyhlášená EU na léta 2021-2025, jak ji tento týden představil na tiskovce komisař pro evropské hodnoty Margaritis Schinas. Z tohoto pohledu se polovička kandidujících českých politických stran do nové éry EU zkrátka nešikne.

EU, jak ostatně konstatoval i při posledním masovém vylodění imigrantů tento týden starosta italské Lampedusy, už není schopna imigraci zvládat pouhým přijímáním, a je nutný ofenzívní a účinně regulatorní přístup. Ten má nyní v první řadě spočívat ve “vzájemně výhodných”  partnerstvích EU s tranzitními státy na imigrantských trasách, a má za cíl “konkrétními instrumenty” skoncovat s převaděči ilegálních imigrantů.

Evropská komise tak nyní bude pokračovat v práci na “vývoji všemožných operativních, právních, diplomatických a finančních nástrojů odezvy na instrumentalizaci ilegální imigrace”. Členské země by se měly koordinovaně sešikovat k boji proti ilegální imigraci, který bude obnášet přitvrzení v sankcích proti těm, kteří zneužívají imigranty v jejich mimořádné situaci. K tomu by při EK měla být zřízena skupina pro dialog mezi zeměmi a odborníky a k výměně dobrých praktik mezi národními cizineckými úřady a občanskými organizacemi angažujícími se kolem imigrace.

No, a teď se schválně podívejte, která česká politická strana má program kompatibilní s imigračně regulatorní linií EU. Skoro samí vítací dinosauři…

Jinak, nová imigračně-restriktivní linie EU nepostrádá zmínku, že je rovněž iniciována imigrační krizí na východní hranici EU s Běloruskem, které imigrantům (v souladu s vynášenými evropskými lidskými právy) uprostranilo cestu do EU. Toto použití imigrantů jako “hybridní zbraně” konečně přimělo bruselský aparát podívat se masovou imigraci jinak, než skrze růžové multikulturní brýle, a zjistit, že imigrace může být i maligní, a je tudíž zapotřebí proti ní bojovat. Východní země EU tak mohou Lukašenkovi líbat šos, neboť způsobil zásadní obrat ve vnucovací (de facto utlačovatelské) imigrační politice (kvóty, sankce ap.) EU vůči východním zemím.

ZDROJ

 

Sdílet: