2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Průzkum ukazuje, že podpora Bidena prudce klesla na 44 %

Podle nejaktuálnějšího průzkumu amerického institutu Pew Research Center ze dne 23. září je pouze 44 % dospělých ve Spojených státech spokojeno s pracovním výkonem amerického prezidenta Joe Bidena, naopak 53 % vyjádřilo nesouhlas. Od července letošního roku podpora Bidena prudce klesla.

Veřejné mínění bylo získáno prostřednictvím dotazování 10,371 dospělých v USA od 13. do 19. září. Celkově důvěra Američanů v úředníky obou stran klesá. Od dubna důvěra Američanů klesla o 5 procent ve vůdce Republikánské strany a rovněž důvěra ve vůdce Demokratické strany se snížila o 11 procent.

Důvěra Američanů v opatření Bidenovy administrativy k prevenci a kontrole pandemie se snížila z 65 % v březnu na 51 %. 48 % lidí uvedlo, že má důvěru v hospodářskou politiku Bidena a 51 % lidí ji nepodporuje. 45 % respondentů uznala rozhodnutí Bidena v zahraniční politice, 54 % uvedlo, že si není jistých. Pokud jde o národní jednotu, pouze 34 % respondentů se domnívá, že země bude jednotnější pod vedením prezidenta Bidena, avšak 66 % lidé řeklo, že nemá důvěru.

 

Sdílet: