27. 5. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Šéfka EU Von der Leyen odmítá uvolnit textové zprávy od šéfa společnosti Pfizer

Evropská veřejná ochránkyně práv chce od šéfky EU Ursuly von der Leyen vědět, proč odmítá zveřejňovat textové zprávy od šéfa společnosti Pfizer Alberta Bourlyho. Textové zprávy byly odeslány v období, kdy EU vyjednávala se společností Pfizer o dodávce koronových vakcín, píší média.

Evropská komise je povinna ukládat textové zprávy týkající se důležitých politických otázek, jako je v tomto případě dodávka vakcín proti koroně.

V dubnu New York Times napsal, že si Von der Leyen si vyměňovala textové zprávy a telefonáty se šéfem společnosti Pfizer Albertem Bourlou, který údajně sehrál důležitou roli při uzavření dohody o očkování.

O’Reilly požádala komisi o uvolnění textových zpráv, ale komise tvrdí, že to neumožní. Emily O’Reilly, evropská veřejná ochránkyně práv, zahájila vyšetřování.

Rozsáhlá korespondence Von der Leyena s generálním ředitelem společnosti Pfizer byla najednou údajně ztracena. O čem by nám to mohlo vypovídat? “ Ptá se molekulární biolog Peter Borger. “Existují tři druhy lží: lži, zatracené lži a politika.”

Takže podvody ve velkém! 

Sdílet: