29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

„Vadí nám to očkování, ať žije Austrálie“: Desítky tisíc protestují v Melbourne a zastavují provoz

Miliony Australanů mají plné zuby uzavření a požadavků na očkování. Včera v úterý vpochodoval rozzlobený dav na frekventovanou dálnici v Melbourne a zastavil provoz. Policie se mezitím pokusila vytěsnit demonstranty.

Videa na sociálních sítích ukazují, jak demonstranti házejí na policii lahve a jiné předměty. Někteří přišli k policii s rukama nahoře a křičeli: „Musíte nám sloužit.“ 

Policie použila slzný plyn a vypálila gumové projektily. Demonstranti byli přes reproduktor požádáni, aby opustili prostory. Dav skandoval: „Každý den“, což znamená, že demonstranti budou každý den protestovat, dokud nebudou splněny jejich požadavky.

Organizátoři protestů, kteří komunikují především prostřednictvím Telegramu, uvedli, že demonstrace neskončí, dokud nebude vyhlášeno vítězství. Victoria odhaduje, že demonstrace se v úterý zúčastnilo více než 20 000 lidí. V pondělí večer bylo oznámeno, že všechny stavební projekty budou na čtrnáct dní zastaveny.

„Sakra, očkování!“ Bůh žehnej Austrálii! Tisíce rozzuřených demonstrantů se pokusily zablokovat dálnici v Melbourne, zatímco policie se pokusila pacifikovat masivní demonstraci pomocí gumových střel a slzného plynu.

Sdílet: