28. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Odhlasováno! Rusko publikuje předběžné volební výsledky

Po zpracování zhruba 25 procent hlasovacích lístků je ve vedení vládní strana Jednotné Rusko s více než 44 %.

Po zpracování 25 % protokolů ve volbách do Státní dumy vede Jednotné Rusko s 44,26 %, Komunistická strana Ruské federace (KPRF) 22,31 %, nacionalistická Liberální demokratická strana Ruska (LDPR) – 8,50 %, levicová strana Spravedlivé Rusko – 7,32 % a středopravicoví Noví lidé zatím získali 6,58 %.

Během tří dnů – 17., 18. a 19. září – volili obyvatelé regionu dva poslance Státní dumy, 40 poslanců Kaliningradské oblastní dumy a 125 poslanců okresních rad v osmi subjektech včetně Kaliningradu.

Předčasného hlasování na 26 lodích na moři (předčasné hlasování skončilo 16. září) se zúčastnilo asi 1,5 tisíce voličů. Výsledky voleb na lodích budou vyhlášeny v územní volební komisi po skončení hlasování.

Kaliningradská volební komise započítá hlasy občanů Ruské federace z Řecka, Moldavska a Tádžikistánu při volbách do Státní dumy. Pro pořádání voleb v Řecku byly otevřeny dvě volební místnosti, po šesti v Tádžikistánu a Moldavsku (některé z nich se nacházejí na území neuznaného Podněstří).

Podle údajů volební komise činí počet voličů v Kaliningradské oblasti více než 822 tisíc lidí. V regionu je 561 volebních místností (555 trvalých a šest dalších dočasných – v celách předběžného zadržení a zdravotnických zařízeních). Všechny jsou vybaveny kamerovým systémem a videonahráváním a pracují v souladu s hygienickými opatřeními.

ZDROJ

 

Sdílet: