4. 7. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Itálie: Nový technokratický sanitární režim

Itálie v současnosti čelí svému nejtemnějšímu historickému období po fašistické éře z počátku 20. století, kdy se o kus „moci“ přetahují různé politické strany, jako je Partito Democratico, Hnutí 5 hvězd, Liga Mattea Salviniho, Italia dei Valori, LeU a dokonce i Berlusconiho Forza Italia. Vláda, v jejímž čele stojí nikdy nezvolený Mario Draghi (již známý jako muž mezinárodních finančních lobby úzce napojených na Brusel), se stala zásobníkem pro všechny tyto různé strany, které dříve stály na opačných stranách, s protipóly politických postojů. Kdo by si kdy dokázal představit, že například středo-levicová Partito Democratico nebo krajně levicová LeU zasednou po boku Berlusconiho strany? Nicméně moc plodí zázraky.
V posledních třech měsících Draghiho vláda vydává jedny z nejrepresivnějších a nejdrakoničtějších nařízení a zákonů proti těm občanům, kteří se nechtějí nechat očkovat (Itálie v současnosti používá tři různé vakcíny: Pfizer, ale také Moderna a Johnson), v podstatě brání v práci prostřednictvím nechvalně proslulého „zeleného pasu“ všem, kteří se odmítají nechat očkovat, brání lidem cestovat v dálkové dopravě, sedět v barech a restauracích, chodit do posilovny, na univerzitu, a dokonce zakazuje rodičům přivádět a vyzvedávat malé děti uvnitř školních budov. Tato opatření vydal Draghi jen několik měsíců poté, co označil tureckého prezidenta Erdogana za „diktátora“, což mluví za vše.Je zajímavé, že oficiální stanovisko italské vlády zní, že „vakcína není povinná“ a že existuje alternativa, kterou je rychlý test Covid, jehož platnost však trvá pouze 48 hodin a jeho cena se pohybuje od 15 do 30 eur.

To by znamenalo, že člověk, který chodí do práce, by musel platit tuto částku každé dva dny, a to by znamenalo, že se mu vůbec nevyplatí chodit do práce. V důsledku toho je „alternativa“ bezcenná a italští občané jsou v podstatě nepřímo nuceni nechat se očkovat, aby přežili.

Opatření přijatá italskou vládou skutečně porušují italskou ústavu, základní lidská práva, zákony EU a mezinárodní smlouvy; vláda si však pod záminkou „mimořádné zdravotní situace“, která trvá již téměř dva roky, myslí, že může přejít všechno a všechny. Spousta právníků podala na italskou vládu žaloby, existuje velmi silný odpor vedený miliony lidí, ale spravedlnost je pomalá a lidé se zatím musí s touto katastrofou smířit.

Počet neočkovaných Italů se pohybuje mezi 10 a 20 miliony, ale čísla jsou zatím nejasná, protože vláda si neustále protiřečí, nejprve tvrdí, že je třeba očkovat 80 % lidí, pak číslo neustále zvyšuje na 90 %, a kdo ví, co řekne později.

Chrání vakcína lidi před tím, aby se nakazili, přenesli virus nebo dokonce skončili v nemocnici se závažnými příznaky? Ne. Zajistily by bezplatné nebo levné testy Covid skutečně větší bezpečnost? Ano.

Vláda se však vyjádřila jasně, „zelený pas“ je nástroj, který má za cíl přimět lidi, aby se nechali očkovat. Prioritou vlády je tedy zřejmě rozdat co nejvíce vakcín, nikoliv veřejné zdraví. Detail, který by neměl zůstat bez povšimnutí, je skutečnost, že k tomu, aby se Italové nechali očkovat, musí podepsat souhlasný formulář, který vládu a zdravotnické orgány zbavuje jakékoli odpovědnosti v případě vedlejších účinků způsobených vakcínou, včetně těch smrtelných. Koneckonců vakcína je stále ve fázi experimentování a bude tomu tak pravděpodobně až do roku 2023, takže lidé nemohou být k jejímu užívání přinuceni, alespoň teoreticky.

Berlusconiho mainstreamová propaganda proti kritikům očkování

V italských mainstreamových médiích se neustále objevují protichůdné informace o nežádoucích účincích vakcín, o velmi vysokém počtu případů, mezi něž patří například trombóza, mrtvice, srdeční infarkt, zánět srdečního svalu, abychom uvedli alespoň některé. Rovněž neposkytuje dostatečné informace týkající se toho, jak vakcína jednoduše nefunguje v Izraeli, kde je většina populace očkována, ale nemocnice jsou plné a hovoří se již o třetí a čtvrté dávce, a to za méně než jeden rok! Neskutečné, ale reálné.

Od července se v Itálii po vzoru francouzských „bratranců“ množí pouliční protesty proti nucenému očkování a zelenému pasu. Tito demonstranti jsou neustále stigmatizováni jako „no-vax“ (lidé proti vakcínám), zatímco mezi nimi jsou i obyčejní lidé, kteří nejsou nutně proti vakcínám, ale spíše proti tomu, aby byli využíváni jako pokusní králíci pro farmaceutický průmysl. Lidé, kteří byli očkováni, ale nejsou ochotni pokračovat v této 3-4 a více dávkové hře. Lidé, kteří nejsou ochotni přihlížet porušování svých ústavních a lidských práv autoritářským způsobem.

Italská mainstreamová média se snaží vykreslit demonstranty jako „násilníky“, i když to neodpovídá skutečnosti, a tvrdí, že demonstrace byly „sporadické“ a účastnilo se jich jen velmi málo lidí. Bohužel pro mainstreamová média se v době internetu a mobilních telefonů jejich informační role silně snížila a skutečnost může snadno zdokumentovat každý.

Videa zveřejněná na sociálních sítích a kanálech YouTube jasně ukazují, jak protesty v Miláně, Turíně, Janově, Římě, Boloni a dalších městech přitahují tisíce a tisíce lidí.

Ministr zdravotnictví Roberto Speranza a bývalý premiér Giuseppe Conte se rovněž stali terčem pokojných, ale silných protestů v Pesaru a Desiu. Tyto akce nenašly v mainstreamových médiích příliš prostoru.

Demonstranti protestovali také před sídlem Berlusconiho deníků Il Giornale a Libero Quotidiano (které nyní řídí bývalý šéfredaktor Il Giornale Paolo Sallusti).

Berlusconiho média byla obzvláště aktivní v démonizaci demonstrantů proti zeleným průkazům, například 10. září večerní zprávy TG5 tvrdily, že pouliční demonstrace byly fiaskem, zatímco videa pořízená lidmi, kteří tam byli, ukazovala pravý opak. TG5 také vykreslovala demonstranty jako „no-vax“, zatímco, jak již bylo odhaleno, situace je mnohem složitější.

V neděli 29. srpna večerní vydání televize TG5 tvrdilo, že demonstranti na římském náměstí Piazza del Popolo zaútočili na policisty, zatímco videa ukazují pravý opak – demonstranti (mezi nimiž bylo mnoho žen) stojí se zdviženýma rukama. Televizní stanice TG5 byla kontaktována s žádostí o poskytnutí záběrů dokládajících její tvrzení, ale žádná odpověď nedorazila.

Berlusconiho média také poskytla prostor pro některé mimořádně agresivní výroky různých osob; například 31. srpna v politickém vysílání Rete 4 „Stasera Italia“ se bývalý poslanec za Berlusconiho stranu Popolo delle Libertà Giuliano Cazzola odvolával na „Bava Beccarise“, slavného generála z konce roku 1800, který proslul brutálním potlačováním protestů, a přál si „střílet do demonstrantů“.

Doktor Matteo Bassetti, stálý host Berlusconiho médií, tvrdil, že „No vax jsou zločinci“ a „ti, kdo jsou proti očkování, jsou nepřátelé státu“. Fabrizio Pregliasco prostřednictvím obrazovek Stasera Italia tvrdil, že „vakcína bude povinná pro všechny“, a dokonce obvinil neočkované z „šíření viru“.

16. září informovaly Berlusconiho rodinou vedené noviny Il Giornale (v souladu s dalšími italskými médii) o případu krysy nalezené v potravinové dávce určené pro nemocnici a spekulovaly, že by mohlo jít o čin spáchaný „nevax“, ale kde jsou důkazy? Koneckonců italské zdravotnictví nikdy nebylo pověstné svou pořádkumilovností a nebylo by to poprvé, co se uvnitř nemocničních zařízení objevily kočky a krysy.

Předchozí den byl italský novinář Mario Giordano, který vede pořad „Fuori dal Coro“ na Rete 4, předvolán směrnicí Mediasetu kvůli svým kritickým postojům k očkování Covid. Giordano nikdy nezastával neočkovací postoje, naopak tvrdil, že je pro očkování, ale také uvedl, že jeho prací jako novináře je poskytovat různé perspektivy. Giordano šel do hloubky problému, dal hlas těm, kteří měli po očkování silné vedlejší účinky, a odhalil nesrovnalosti ze strany italské farmaceutické agentury Aifa. Podle různých italských zpráv došlo mezi Giordanem a řediteli Mediasetu k velmi hlasité slovní konfrontaci, neboť investigativní novinář se nehodlá nechat umlčet.

Vakcína Covid nabyla podoby extrémistického náboženského dogmatu, a je tedy v rozporu s jakýmikoli vědeckými kritérii, která předpokládají kritiku, diskusi a neustálé testování. Zdá se, že cíl tohoto drakonického otisku se stále více vzdaluje zájmu o veřejné zdraví a mnozí, včetně očkovaných, se začínají ptát, proč chce italská vláda iracionálně očkovat co nejvíce lidí, čímž se dostává na hranici pošlapání základních lidských práv. Další autoritářská opatření jen zvýší odpor proti vládě, ale zatím se zdá, že Draghimu a spol. je to jedno.

Toto je Itálie, „demokratická Evropa“, nikoli Irák Saddáma Husajna nebo Afghánistán ovládaný Talibanem.

Giovanni Giacalone

Italy: The new technocratic sanitarian regime vyšel 16.9.2021 na pravda.ru. Překlad Zvědavec.

Zvedavec.org

 

Sdílet: