29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Americká jižní hranice se hroutí: Tisíce nelegálních přistěhovalců čekají pod mostem v Texasu

Snímky, zveřejněné ve čtvrtek 16. září, ukazují další kritickou situaci na jižních hranicích USA, kde se do země pokouší dostat více než 8 000 nelegálních přistěhovalců, kteří čekají na registraci a evidenci pohraničními orgány.

Šokující snímky zachycené dronem Fox News odhalují, že podle odhadů se nejméně 8200 nelegálních přistěhovalců, většinou z Haiti, shromažďuje pod mostem v Texasu a čeká, až se dostanou k  pohraničním hlídkám USA, aby mohli vstoupit do země  jako uprchlíci.

Zveřejněné snímky ukazují tisíce lidí pod mostem, kteří čekají na vyzvednutí pohraniční policií. Podle oficiálních zpráv se počet za méně než 24 hodin zdvojnásobil.

Korespondent Fox News před několika hodinami zveřejnil video s podrobnostmi o  tisícovce  lidí seřazenými pod mezinárodním mostem v Del Rio v Texasu, kteří zde hledají úkryt před sluncem.

Ve středu bylo pod mostem asi 4 000 migrantů, ale počet přes noc stoupl na asi 8 200.

Ohromující snímky přicházejí den poté, co bylo oznámeno, že v srpnu bylo na jižní hranici zadrženo více než 200 000 nelegálních přistěhovalců, což znamenalo druhý měsíc v řadě, kdy počet překročil toto číslo.

Nelegální imigranti čekají v oblasti na předání americkým pohraničním úředníkům, kteří je převezou do zařízení pohraniční policie k ubytování a zaevidování.

V důsledku masivního přílivu cizinců v této oblasti americké úřady umístily pod most pitnou vodu, ručníky a chemické toalety, což vedlo mnohé k tomu, aby se tam shromáždili.

Republikáni viní Bidenovu administrativu z pohraniční krize, protože prezident zvrátil mnoho imigračních zákonů a nařízeních bývalého prezidenta Donalda Trumpa zaměřených právě na odrazování nelegálních přistěhovalců.

Jedním z největších kritiků těchto progresivních kroků Bílého domu je texaský republikánský senátor Ted Cruz, který na svůj twitterový účet napsal: „Za to může Joe Biden. Může za to Kamala Harris. To je … barbarské “.

Po několika týdnech, kdy se nejvýznamnější kritici situace zaměřili na vypovězení a podávání zpráv o chaotickém stažení USA z Afghánistánu , co se k moci dostal Taliban, tyto nové obrazy přivedly pozornost zpět k imigrační krizi v zemi.

Senátor Lindsey Graham byl dalším z těch, kteří obviňovali Bidena z jeho manipulace s hranicí ve strašidelné zprávě na Twitteru, která také připomínala špatná rozhodnutí učiněná v Afghánistánu:

“Při veškerém chaosu ve světě způsobeném Bidenovou nezodpovědnou zahraniční politikou by bylo snadné přehlédnout problémy na naší rozbité jižní hranici. Nezapomněl jsem na neúspěšnou pohraniční politiku prezidenta Bidena. “

 

Sdílet: