6. 7. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Rakousko: Somálci jsou častými pachateli

Po pondělní brutální vraždě 2 žen somálským imigrantem ve vídeňské čtvrti Favoriten, se webserver  OE24.at zaměřil na Somálce. Z více než 7000 somálské komunity v Rakousku jich loni bylo na 300 stíháno pro trestné činy. Letos už si podalo dalších 750 žádost o azyl…

Ministr vnitra očekává letos na 30.000 ilegálů a požaduje odsuny

Rakouský ministr vnitra Karl Nehammer na Policejním kongresu v Berlíně konstatoval, že jeho země za letošek očekává na 30.000 ilegálů  a rezolutně požadoval odsuny. Na námitku kvůli odmítání přerozdělování Afghánců a že se Rakousko nedrží Konvence o lidských právech oponoval, že jen teď evidují v systému na 5000 žádostí o azyl afghánskými uprchlíky a že v minulosti jich Rakousko přijalo na 45.000 a všichni přišli do země ilegálně.

Lidovci se hojí na protiimigrantské politice

Předvolební boj je neúprosný, a kdo není protiimigrantský, jakoby nebyl. Rakouští lidovci ÖVP nic neponechávají náhodě a chtějí se na své rivaly svobodné FPÖ dotáhnout trumfem nejtěžšího kalibru – restriktivním protiimigrantským programem.

Ten má bazírovat na jazykových znalostech a rakouských hodnotách do té míry, že na ně má vázat všechny imigrantské dávky jako sociální, podpora bydlení a další. A hlavně řeší hlavní imigrační bolehlav – kriminalitu imigrantů. Imigrant, který byl pravomocně odsouzen, nesmí v zemi zůstat, ale musí být odsunut. S tím souhlasí až 90% občanů, ba i 2/3 voličů zelených.

ZDROJ ZDROJ

 

Sdílet: