28. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Soudem uznaný opilec a lhář Šafr se rozohnil: Jste nacista, zločinec a ruský arogant. Škoda, že tu nejsou sudetští Němci, spílá

Být tu dnes sudetští Němci, tak by tu nevládla hovada, napsal šéfredaktor portálu FORUM 24 Pavel Šafr. Reagoval tak na připomenutí výročí sudetoněmeckého povstání. Svého názorového oponenta označil za nacistu a zločince. Dále slíbil, že bude bránit Evropu před zaostalými barbary.

Twitterovou roztržku vyvolal status pedagoga a programátora Pavla Cimbála. Ten odkázal na článek v měsíčníku Pražský strážník, který připomíná výročí sudetoněmeckého povstání z 12. září 1938, které odstartoval Hitlerův projev v Norimberku. Řádění henleinovců zanechalo desítky mrtvých.

„Před 83 lety, 12. září 1938, měl Adolf Hitler v Norimberku plamenný projev proti Československu. Přenáší jej rádio a nenávistí zdivočelí henleinovci začnou obratem konat. Jeden četník umučen, druhému ustřelena půlka hlavy, lynč a další mrtví. A média mlčí,“ postěžoval si Cimbál.

Nato zareagoval Šafr, který označil Cimbála za narušeného jedince. Podle šéfredaktora liberálního média se tato událost nemá připomínat. Nejen to. Kdyby tu sudetští Němci po válce zůstali, tak by zde nevládla „hovada“, prohlásil.

„Kdo tohle připomíná dneska, musí být narušený jedinec. Ta stránka z dějepisu je smutná, ale nemá žádný vztah k současnosti. Je mi líto, že tu nejsou naši Němci. Hovada v této společnosti by totiž s nimi nikdy neměla většinu,“ vzkázal Šafr Cimbálovi.

Programátor mu nato „lichotky vrátil“ a obvinil Šafra, že je opilý. Zdůraznil, že se dějiny mají připomínat.

„Nepište na Twitter pod vlivem, ať už čehokoliv… Mimochodem, rodný dům Henleinův mám přes kopec a Němec jsem z 1/4, takže nemusíte litovat, jsem tak trochu i ten ‚váš‘ Němec. Jen odmítám překrucovat historická fakta jen proto, že se nehodí současnému eurointegračnímu narativu…“ poznamenal Cimbál.

I tady ale Šafr nejspíše shledal ruku Kremlu a oznámil, že hodlá bránit nejen Česko, ale i celou Evropu před barbary.

„Nemáte slušné vychování. To s tím vlivem je klasickou ukázkou podlé ruské arogance. Budeme bránit naši zemi i Evropu před zaostalými barbary,“ napsal Šafr, a nakonec označil Cimbála za nacistu a zločince, aniž by uvedl, co ho k tomu přimělo.

Později Cimbál na Facebooku napsal, že je nutné si pamatovat dějiny. Musíme to činit i navzdory „nechápajícím“ novinářům.

„Mluvit se o tom má. Znát historii je nutné. Nebo si ji budeme muset zase zopakovat… i s tradiční kulisou nic nechápajících, ale o to plamenněji poučujících novinářů…“ uvedl Cimbál.

ZDROJ

 

Sdílet: