11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Herečka stojící za kampaní MeToo: Americká elita potřebuje nevzdělaný národ

Tato země není pro všechny, ale pro ty, co rádi lítají na Bahamy, prohlásila americká herečka Rose McGowanová, jedna z předních představitelek hnutí MeToo. Podle ní současná elita záměrně vychovává nevzdělané lidi. Rozhodla se proto podpořit odvolání demokratického guvernéra Kalifornie a fandí republikánskému kandidátovi.

Rose McGowanová, která pomohla zlomit vaz hollywoodskému producentovi a sexuálnímu násilníkovi Harvey Weinsteinovi, vystoupila na podporu černošského rozhlasového moderátora Larryho Eldera. Ten nyní usiluje o guvernérský post Kalifornie za Republikánskou stranu.

McGowanová na veřejném vystoupení na podporu Eldera prohlásila, že ve světě často slýchá, že Američané jsou nejméně vzdělaným národem na světě. Herečka ale zdůraznila, že ve skutečnosti jsou Američané „nedostatečně vzdělaní“, což je i záměr vládnoucí elity.

„Je to systematické a je vám to činěno záměrně, aby z vás učinili spoluviníky mašiny, ze které těží pouze velmi málo lidí. Není to země nebo stát pro všechny, ale pouze pro některé. Je to země pro lidi, kteří mají rádi svůj nagelovaný účes a Bahamy,“ poznamenala herečka.

Vyzvala své spoluobčany, aby byli zase svobodní a vrazili „kůl do srdce zla“.

„Masírují vám mysl, nechávají vás ve strachu, nechávají vás na pochybách,“ dodala.

Podle ní se již nemůže označovat za demokratku, protože všichni, kdo ji obtěžovali a zneužívali, byli údajně demokraté.

V úterý v Kalifornii proběhnou odvolací guvernérské volby, které vyvolala petice občanů. Odvolání čelí současný guvernér Gavin Newsom za Demokratickou stranu. Toho kritizují za nezvládnutí epidemie koronaviru a za to, že nedodržoval epidemiologická nařízení, která sám vydal. Dále mu autoři petice vyčítají problémy s dodávkami elektřiny, vysoké daně i kriminalitu, kterou z části způsobují nelegální migranti.

Za Newsomem pevně stojí nejen Demokratická strana, ale i finančník George Soros, režisér a producent Steven Spielberg či technologičtí giganti. Jeho kampaň stojí úctyhodných 58 milionů dolarů, což je rekord v dějinách Kalifornie.

Podle kalifornských zákonů, obyvatelé státu na odvolacích volbách odpovídají na dvě otázky. Nejprve se vyjadřují, zda chtějí odvolat současnou hlavu státu a pak vybírají alternativního kandidáta ze seznamu, kterým ale nemůže být stávající guvernér. Pokud se většina vysloví ve prospěch odvolání, novým guvernérem se stane ten, kdo získá nejvíce preferencí ve druhé otázce.

Podle průzkumů 57,5 % Kaliforňanů chce Newsoma nechat vládnout dál. Nicméně, v případě, že by byl odvolán, je jasným favoritem Elder, který na svou kampaň získal 13 milionů dolarů.

McGowanová dříve obvinila Newsomovu ženu, že ji navrhovala úplatek výměnou za mlčení ve Weinsteinově kauze. Činila tak údajně na popud producentova advokáta Davida Boiese.

„Takže ta žena, nevím, nějaká blondýna s příjmením Newsomová, mi volá a říká, že David Boies chce vědět, co chci, abych byla šťastná,“ prohlásila herečka.

ZDROJ

 

Sdílet: