5. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Rozhovor s Danielem Landou

Příběh Daniela Landy, zpěváka, skladatele, zakladatele iniciativy

Žlutý špendlík:

„Vládnou nám drzí lidé. Velmi drzí lidé,“ říká Daniel Landa a, stejně jako vloni na konci textu petice Blanický manifest, varuje, že není radno si zahrávat s národem, který je potomkem husitů a který má přístup k síle českého lva. Právě archetypální síly spojené s územím českých a moravských zemí se podle Landy aktuálně probouzejí a jím zaštítěná iniciativa Žlutý špendlík jim k tomu chce poskytnout platformu. Zároveň se nespoléhá jen na „sílu lidu“, ale shromažďuje i odborníky – právníky, lékaře, vědce, kteří ve svých prohlášeních jasně stanovují, kde byla vládou a politiky překročena mez.

 

 

„Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny,“ stojí v článku 23 Listiny základních práv a svobod.

A Daniel Landa, zpěvák, skladatel, vlastenec, závodník, občan, táta, manžel, objíždí se svými spolubojovníky česká a moravská města a v rámci iniciativy Žlutý špendlík zjišťuje, kolik lidí je připraveno svého práva na odpor využít.
S Danielem jsme si povídali nejen o Žlutém špendlíku, ale i obecně o vlastenectví, svobodě, hodnotách, které je radno ctít.

O tom, kde se v něm vzala a bere láska k rodné zemi. O tom, proč během lockdownů neseděl doma, ale chodil do parlamentu s peticí a vodil tam odborníky, vědce. O tom, jak se cítí poté, kdy si uvědomil, že je mu jedno, co ztratí, jestli něco ztratí. Sledujte v našem videorozhovoru.

ZDROJ

 

Sdílet: