16. 10. 2021

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Odůvodněné nebo příliš přísný trest? Kolesnikovová byla v Minsku odsouzena k 11 letům vězení

Před rokem zatčená běloruská opoziční aktivistka, která byla v loňském roce jedním z podněcovatelů masových nepokojů v Bělorusku, byla za pokus o převrat odsouzena k jedenácti letům vězení. Západ samozřejmě protestuje.

Západní média a politici reagovali protestem na odsouzení Marie Kolesnikovové za spiknutí za účelem uchopení moci a podněcování k politické nenávisti. Je to pochopitelné, protože pokus, Západem dobře připravený a řízený, vytlačit běloruského prezidenta Lukašenka po prezidentských volbách v srpnu 2020, selhal. To samozřejmě rozhněvalo odpovědné na Západě, a proto je jen pochopitelné, že Západ by měl protestovat, když je jeho chráněnec usvědčen za jejich roli při pokusu o převrat.

Západ – a západní tisk – prostě nejsou neutrální, jsou stranami vnitřního běloruského konfliktu. Pokud se ale na věc podíváte neutrálně, musíte si položit otázku, zda by ta dáma také nebyla za své činy na Západě potrestána, nebo alespoň ne tak přísně.

Chcete -li odpovědět na otázku, pomůže vám podívat se na německý trestní zákoník. Oddíl 81 StGB upravuje tresty za velezradu, což v Německu zahrnuje také pokus „ změnit ústavní pořádek na základě základního zákona Spolkové republiky Německo “, jak uvádí daný zákon. Každému, kdo se v Německu za tento přestupek proviní, hrozí doživotí nebo nejméně deset let vězení. To znamená, že Kolesnikovová dostala v Bělorusku trest, který by byl na dolním konci rozmezí očekávaného za takové činy v Německu.

Musíme si ale také položit otázku, zda byl poplatek oprávněný. Předvídat: Nejde o to, jestli si myslíte, že je Lukašenko dobrý nebo špatný. Jde o to, že zákony platí v každém státě a že za porušení těchto zákonů je člověk potrestán. Je prostě nepravděpodobné, když se západní „kvalitní média“ rozčilují nad trestem za trestný čin v Bělorusku, který je v západních zemích trestán stejným způsobem nebo ještě přísněji. Západní média nemají rádi Lukašenka, což je jejich právo, ale jejich takzvané zpravodajství je podle definice propaganda, když místo objektivního zpravodajství vnucují čtenářům své politické preference.

“Údajné spiknutí”

Der Spiegel informoval o odsouzení Kolesnikové pod názvem „ Proces v Bělorusku – opoziční Kalesnikava odsouzen k jedenácti letům vězení “ a článek začínal následujícím odstavcem:

“Běloruská opoziční aktivistka Maria Kalesnikava musí jít do vězení na jedenáct let. Soud v Minsku ji odsoudil za údajné spiknutí za účelem nezákonného převzetí moci a za založení a vedení extremistické organizace. Tento proces byl v mezinárodním měřítku považován za politicky motivovaný a federální vláda také vyzvala k propuštění Kalesnikové. “

Čtenář Spiegelu se – stejně jako propaganda – dozvídá o „ údajném spiknutí s cílem nezákonného uchopení moci .“ To zní, jako by obvinění bylo zkonstruováno. Na to se tedy musíme podívat.

Jen si představte, že po nadcházejících federálních volbách by opoziční skupina (například laterální myšlení, Pegida nebo Reichsbürger) oznámila, že federální volby byly zfalšovány a že by vyžadovala masové nepokoje s masivní mediální, finanční a organizační podporou ze strany Rusko a Čína. Pouliční bitvy by v Berlíně a dalších německých městech zuřily celé týdny, demonstranti by řídili svá auta na plný plyn v policejních řetězech, házeli na policii Molotovovy koktejly a podobně.

Ve stejné době by organizátoři těchto nepokojů – opět s ruskou a čínskou podporou – vytvořili „Koordinační radu pro mírové změny moci“, vyhlásili svého vlastního kandidáta za vítěze voleb a nakonec vyzvali federální vládu k předání moci. Kromě toho by se obrátili na policii, ozbrojené síly a orgány činné v trestním řízení a požádali je, aby přestali poslouchat „nezákonné příkazy režimu“, změnili strany a připojili se k převratu.

Co myslíš? Jak dlouho by byli odpovědní v Německu na svobodě? A jaký trest by jim dal německý soud?

Co by vzkvétalo pro takové lidi v USA, samozvané útočiště svobody a demokracie, by mělo být ještě těžší, když vezmete v úvahu, že lidem, kteří v lednu vtrhli na Kapitol, hrozí až 25 let vězení.

Teď se ještě musíme podívat, jestli se to stalo v Bělorusku tak, jak jsem to tady pro Německo fiktivně popsal.

Byla volba zfalšovaná?

Nepokoje v Bělorusku začaly po prezidentských volbách, o nichž radikální opozice a západní politici a média tvrdí, že jsou zfalšované. Ale byla to ona?

Na otázku je těžké odpovědět, protože Západ připravoval akci na dlouhou dobu. Za tímto účelem OBSE odmítla vyslat do Běloruska volební pozorovatele, koneckonců by bylo trapné, kdyby Západ hovořil o falešných volbách, ale OBSE by o tom nemohla najít žádný důkaz. OBSE tedy 15. července 2020 oznámila, že do Běloruska nepošle žádné volební pozorovatele. Informovali jsem o tom před rokem  včetně odkazu na tiskovou zprávu OBSE .

V takových případech se Západ spoléhá na nevládní organizace, které si sám financuje. Jedna taková Západem financovaná a radikální opoziční nevládní organizace Golos zveřejnila volební zprávu , na kterou se západní média a politici odvolávají ve svých obviněních. Ale měli byste si také přečíst zprávu, protože se v ní píše, že tato nevládní organizace dokázala pořídit protokoly o sčítání v 1310 z 5767 volebních místností v Bělorusku. Výsledkem těchto nefalšovaných protokolů bylo 61,7 procenta pro Lukašenka a 25,4 procenta pro Tichanovskou.

Ani nevládní organizace financované Západem nehlásí volební vítězství Tichanovské, ale jasné vítězství Lukašenka, i když „jen“ s necelými 62 procenty a ne 80 procenty, jak oficiálně oznámilo Bělorusko. V západních „kvalitních médiích“ to však si nelze nikde přečíst, místo toho se hovoří o vítězství Tichanovské ve volbách.

Protesty

Západní média vypráví příběh o pokojných protestech proti údajnému volebnímu zmanipulování. Tento příběh bohužel není pravdivý, jak dokazuje nespočet videí.

Demonstranti zaútočili a vyprovokovali policii. Na policejní stanici byl dokonce zaútočen koktejlem Molotw , který byl také hoden během tak mírumilovných protestů proti policistům. O mírumilovných demonstrantech nemůže být řeč, policie byla záměrně vyprovokována, protože opozice chtěla vyvolat obrazy policejního násilí, které pak lze použít k propagačním účelům k dalšímu eskalaci.

Když se podíváte na počínání demonstrantů, běloruská policie reagovala překvapivě klidně. Na Západě by policie proti takovým výtržníkům zareagovala masivním používáním vodních děl a gumových střel, jak jsme viděli ve Francii. Policie tam za dva roky vypálila 14 000 gumových střel na demonstranty; v Bělorusku nebyly použity.

Role Kolesnikové

Kolesniková, nyní odsouzená k 11 letům vězení, v tom všem hrála hlavní roli. Byla členkou samozvané koordinační rady, která vyvolala pouliční protesty a nakonec vyzvala vládu k předání moci.

Kolesnikovová také často vystupovala na veřejnosti, takže důkazy v procesu proti ní byly celkem jasné. Na Facebooku například stále můžete vidět její požadavek na policii a armádu . V něm požádala bezpečnostní složky, aby změnily strany a ignorovaly oficiální pokyny. Slíbila jim mimo jiné peníze a po převzetí moci by dostali policisté, kteří se přidali k opozici, dokonce byty, řekla.

Lze jen stěží popřít, že Kolesnikovová hrála hlavní roli v nepokojích.

Pokus o převrat

V roce 2021 jste mohli vidět, že moje formulace, že se opozice pokusila o převrat v Minsku, není přehnaná. Poté, co povolební protesty odezněly, se je opozice na jaře pokusila oživit. To se ale nepovedlo.

Vzhledem k tomu, že opozice, která již v té době sídlila v Polsku a pobaltských státech, byla pod tlakem uspět, koneckonců jde také o financování, které plyne ze západních států, a tak se pokusili zorganizovat skutečný převrat.

Za tímto účelem navázala opozice na Západě kontakty s běloruskou armádou. Generálům byly slíbeny peníze a byl plánován ozbrojený převrat. V běloruských lesích byly zřízeny skrýše se zbraněmi a plánují zasáhnout 9. května, na svátek vítězství nad nacistickým Německem. Lukašenko a jeho synové měli být zastřeleni, běloruská elektrická síť měla být vypnuta a plán měl do hodiny „internovat“ nejdůležitější hlavy vlád a bezpečnostních sil. Byli si vědomi toho, že části bezpečnostních sil budou loajální k vládě a připravené na urputné boje. Krvavá lázeň byla součástí plánu.

Armáda, s níž to všechno opozice plánovala, byla bohužel loajální a všechny rozhovory tajná služba zaznamenávala zvukově a video záznamem. A tak byli v dubnu po konspirativní schůzce v Moskvě zatčeni potenciální pučisté a záběry byly promítány v televizi. 

Tento příběh byl pro Západ natolik trapný, že západní média pokus o převrat před svými čtenáři tajila. Kromě několika malých agenturních zpráv nebyly na Západě žádné zprávy o tom, že by Západ plánoval pokus o převrat v Bělorusku s plánovanou krvavou lázní.

Geopolitická role Běloruska

RAND Corporation je v USA nesmírně silný think tank, jehož doporučení jsou americkými vládami velmi často prováděna individuálně. RAND Corporation v roce 2019 publikovala studii s názvem „ Rozšíření Ruska – soupeření z výhodné země “, která je v zásadě průvodcem po ekonomické, politické a mediální válce proti Rusku. Jsou projednávána a doporučována všechna opatření proti Rusku, s výjimkou horké války. Chtějí srazit Rusko na kolena.

Ve studii, v roce 2019, rok před běloruskými prezidentskými volbami, společnost RAND Corporation znovu oznámila cíl oddělení Ruska a Běloruska za účelem oslabení Ruska. Pro Západ v Bělorusku nejde o demokracii a lidská práva ani o zlého „diktátora“ Lukašenka, jde zkrátka o geopolitiku, tedy o moc, a je proti Rusku.

RAND Corporation proto ve své studii vyjmenovala 20 témat, o kterých by měl Západ zakročit proti Rusku a navrhovaná a vyhodnocená opatření. RAND Corporation mimo jiné ve studii o Bělorusku napsala:

“Z pohledu americké politiky by nepokoje v Bělorusku mohly nabídnout příležitost k přetažení Ruska odstraněním dlouholetého diktátora spojeného s Ruskem a podporou liberalizace s podporou opozice. Tato pomoc Lukašenkově opozici může mít různé podoby, od veřejných prohlášení o podpoře ze strany vedení USA až po přímější finanční a organizační podporu, která pomůže opozičním stranám dosáhnout konečného stavu svobodného a demokratického Běloruska. “

Může to být náhoda, že se to stalo o rok později, ale dalo by se také usoudit, že Spojené státy mají podíl na událostech v Bělorusku. V květnu 2021 jsem se podíval, které z 20 opatření navržených společností RAND Corporation v roce 2019 již bylo provedeno nebo u nichž byl proveden alespoň pokus , analýzu najdete zde . Vzhledem k tomu, že téměř všechna opatření uvedená ve studii byla o dva roky později realitou, je těžké uvěřit v tolik náhod. Bělorusko je jen jedním příkladem ze seznamu.

Pohádkové hodiny západních médií

Západní média se bohužel zvrhla v surové propagandistické nástroje, které své čtenáře neinformují, ale manipulují s nimi. Mohli byste o tom všem otevřeně a upřímně informovat a vysvětlit svým čtenářům, proč jsou to všechno dobrá opatření, která slouží dobré věci, podle hesla „Kdekoli se hobluje, tam jsou hobliny“.

Místo toho, aby čtenářům vysvětlovali geopolitiku, stále svým čtenářům vyprávějí pohádku o lidských právech a demokracii, za kterou údajně Západ stojí a za kterou bojuje. A když věci, jako například neúspěšný pokus o převrat v květnu 2021, narušují obraz vznešeného Západu, pak o tom jednoduše vůbec neinformují.

Na pozadí těchto informací si nyní každý může sám zvážit, zda je trest, ke kterému byl Kolesniková odsouzena, oprávněný a co by se stalo člověku v západních zemích, který by se zahraniční podporou dělal ve své zemi to, co Kolesniková dělá ve svém domovské zemi.

 

 

 

Sdílet: