23. 9. 2021

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Evropská komise varuje před přeočkováním proti COVID-19

Evropská komise se domnívá, že není k dispozici dostatek informací o možných rizicích spojených s podáním třetí dávky pacientům.

Evropská komise (ES) v prohlášení pro tiskovou agenturu Reuters varovala země EU před jednostranným zavedením dodatečných posilovacích očkování pro experimentální „vakcíny“ proti COVID.

EK zastává názor, že není dostatek informací o možných rizicích spojených s podáním třetí dávky pacientům, jak již mnoho evropských zemí plánuje.

V mnoha zemích je nabízeno dodatečné posilovací očkování jako možnost výrazně zvýšit imunitu očkovaných, a to i proti novým variantám, poté, co bylo jasně prokázáno, že takzvaní „plně očkovaní“ lidé nejsou v žádném případě zcela chráněni před infekcí, a to platí i pro šíření zodpovědného koronaviru za COVID -19.

Evropská agentura pro léčivé přípravky v současné době není ochotna schválit „třetí očkování“, což znamená, že země, které doporučují dodatečné očkování pro takzvané „plně očkované“ osoby, budou muset nést důsledky, pokud nastanou problémy.

Agentura Reuters citovala Evropskou komisi, výkonný orgán EU, který řekl: “Posilovací vakcinace v současné době nejsou součástí registrace vakcín proti COVID-19 a agentura EMA je zatím kvůli nedostatku údajů vědecky neposuzovala.”

V prohlášení Komise je uvedeno, že „odpovědnost za rozhodnutí zahrnout posilovací očkování do očkovacích kampaní zůstává na členských státech (…), pokud posilovací očkování není součástí registrace, odpovědnost společností se změní“.

Jinými slovy, ani EU, ani Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson a AstraZeneca, čtyři společnosti, které získaly výlučné rozhodnutí o registraci pro své „vakcíny“ v EU, nejsou považovány za zodpovědné za žádné nežádoucí účinky, které to může způsobit by normálně umožnilo obětem vymáhat náhradu škody.

V současné době není zcela jasné, kdo nese jakoukoliv odpovědnost za nežádoucí účinky experimentálních injekcí proteinových vakcín. Nařízení Evropské unie platí, pokud jsou nežádoucí účinky klasifikovány jako „neočekávané“ a souvisejí buď s obecnými vlastnostmi výrobku, nebo se způsobem jeho výroby. Očekává se, že členské státy budou kompenzaci regulovat podle pravidel EU, zatímco zúčastněné laboratoře sjednají s EU zvláštní ustanovení, která z větší části zůstávají důvěrná.

Evropská komise nastoluje otázku „neočekávaných“ vedlejších účinků, u nichž bylo prokázáno, že jsou způsobeny podáním dalšího posilovacího očkování. Takové posilovací očkování již doporučují Francie, Rakousko, Belgie, Maďarsko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Česká republika a Slovinsko, aby-jak se říká-působilo proti slábnoucí „ochraně“, protože varianta SARS-CoV-2-Delta nadále nahrazuje koronavirus proti kterému byly vyvinuty schválené „vakcíny“.

Německo a dalších 14 zemí EU také zvažuje nabídnout – ne -li povinnou – třetí dávku svým „zranitelným“ občanům, protože je stále více pravděpodobné, že se změní definice „úplného očkování“ ve vztahu ke zdravotním pasům, které jsou v několika zemích EU vyžadovány pro mnoho každodenních činností.

Komise informuje ty, kteří si přejí podat třetí dávku – jak Francie plánuje učinit se svou starší populací a s komorbidními pacienty od 13. září -, že vlády samy pravděpodobně ponesou hlavní tíhu  soudních sporů souvisejících s tak závažnými vedlejšími účinky.

Jedna země mimo EU, Izrael, již začala zavádět další posilovací očkování; kampaň „třetí dávky“ začala před více než měsícem pro osoby starší 60 let a nyní byla rozšířena na všechny občany od 12 let. To znamená, že na mladé lidi v Izraeli je nyní vyvíjen tlak, aby podstoupili třetí očkování, před čímž varuje i instituce kritická pro očkování, jako je Evropská komise.

Počet úmrtí v Izraeli připisovaných COVID je na denním pořádku a od 29. července neustále roste a „případů“ stále přibývá a dosahuje úrovní, které nebyly zaznamenány od začátku krize COVID. Úmrtnost je nižší, než bývala, oficiálně připisována rozšířenému očkování, ale v nedalekém Jordánsku, kde je proočkovanost dvakrát nižší, zůstávají „případy“ i úmrtí extrémně nízké. V Izraeli se dokonce uvažuje o nucení populace se opět uzavřít.

Zatímco mainstreamová média prosazují dodatečné přeočkování, znovu populaci sdělující, že toto je jediný způsob, jak obejít omezení COVID a „porazit“ virus, alternativní webové stránky dlouhodobě varují populaci před specifickými riziky spojenými s třetí dávkou očkování mRNA (Pfizer a Moderna) nebo adenovirové očkování (AstraZeneca a Johnson & Johnson).

Kritici tvrdí, že „živý“ špičatý protein, který je základem čtyř očkování schválených EU, je ve své podstatě toxický a je zodpovědný za onemocnění, které postihuje lidi s vážným onemocněním COVID, a že opakovaná produkce tohoto proteinu, při níž jsou lidské buňky podvedeny k jeho produkci, zvyšuje riziko vážných komplikací.

Jean-Marc Sabatier, ředitel výzkumu francouzského národního výzkumného centra CNRS a lékař buněčné biologie a mikrobiologie, se domnívá, že výrobci by měli zajistit, aby se špičaté proteiny injektované současnými „vakcínami“ nepřipojily k receptorům v lidském těle aby se zabránilo možnosti očkovaných u nich vyvinout onemocnění podobné COVID, jako jsou vedlejší účinky spojené s krevními sraženinami.

Je proti třetímu a (proč ne?) Čtvrtému očkování (protože není dosažena úplná imunita), protože současný postup se dvěma (nebo jednou, u společnosti Johnson & Johnson) vakcínami již vedl k případům vylepšení závislých na protilátkách (ADE) ), ve kterém je očkovaný vystaven infekci prostřednictvím internalizace komplexů virů a protilátek.

Sabatier varuje, že s dodatečným přeočkováním by třetí a čtvrté očkování zvýšilo riziko vzniku „úlevy“ protilátek, které by pomohly viru se množit.

Další respektovaní vědci a zdravotníci opakovaně varovali před třetí nebo čtvrtou injekcí. Patří mezi ně Michael Yeadon a Sucharit Bhakdi, kteří již v únoru 2021 v debatě varovali o špičkových proteinových injekcích, že posilovací očkování způsobí komplikace krevních sraženin a tyto se zvýší.

V současné době již sledování vedlejších účinků prokázalo, že s používáním předchozích „vakcín“ proti COVID-19 je spojena řada trombóz a srdečních problémů.

Jen ve Francii k 19. srpnu zaregistrovala Národní agentura pro bezpečnost léčiv 78 639 nežádoucích účinků u čtyř schválených „vakcín“ proti COVID-19, z nichž čtvrtina byla klasifikována jako „závažná“. Nedostatečné hlášení komplikací je známým problémem. Sociolog a výzkumník CNRS Laurent Mucchielli nedávno publikoval studii, která zjistila, že celková úmrtnost spojená s „očkovacími látkami“ proti COVID ve Francii dosáhla 3,7 úmrtí na 100 000 očkovaných lidí, nebo kolem 1 000 úmrtí do července 2021.

 

Sdílet: