16. 10. 2021

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

„Obnova“ antarktického mořského ledu vědce překvapuje – média mlčí

Před dvěma lety začala spousta mainstreamových médií oznámovat, že mořský led na jižním pólu taje „úžasnou“ rychlostí.

Jak nedávno zdůraznil web notrickszone.com , list Süddeutsche Zeitung v červnu 2019 informoval, že antarktický mořský led se „zmenšil o 1,8 milionu kilometrů čtverečních“ a napsal: „Masivní mizení ledu je úžasné“.

A přestože byla zpráva technicky pravdivá, ukázalo se, že jde spíše o utajování skutečností a o zvukovou indikaci znepokojivého klimatického trendu.

A teď, v roce 2021, kdy ledy opět prudce stoupají, stejná média mlčí, což o něčem svědčí …

Masivní nárůst mořského ledu zůstává bez povšimnutí

Z důvodu strašáku z klimatické oteplování z ničeho nic  přestala média  informovat o stavu ledu na jižní polokouli.

A je snadné pochopit, proč:

Mořský led na jižním pólu v letech 2020 a 2021 opět stoupl na úroveň zhruba před třemi desetiletími.

Trend za posledních 40 let (satelitní éra) navíc zůstává významným nárůstem (přibližně 1% za desetiletí).

V roce 2021 bude antarktický mořský led dokonce výrazně nad víceletým průměrem (viz níže).

Zmizel scénář soudného dne, nikoli led:

NSIDC ]

Web NSIDC je dočasně nedostupný, takže vám nemůžeme  poskytnout působivá data na srpen 2021.

Když se však podíváte na výše uvedený graf za červen, purpurová čára, která se táhne po okrajích antarktického ledového příkrovu, je průměrným ledovým rozsahem mezi lety 1981 a 2010 – každému je jasné, že letošní rozsah je pohodlně nad normou .

Obnova Antarktidy za poslední dva roky ukazuje, že stále existuje řada přírodních faktorů, které nejsou známy, píše The Cold Sun – zdá se, že oceánské cykly jako ENSO, SAM nebo Indický oceán hrají důležitou roli ve fluktuacích v hraje roli antarktický mořský led, nikoli lineární nárůst CO2.

Klasická dezinformační technologie

„Vědci se shodují, že pokles antarktického mořského ledu v letech 2016 až 2019 je způsoben přirozenými příčinami,“ píše Die kalte Sonne. „Očividně to není dobré téma pro mainstreamová média která o poklesu ledu raději neinformují.“

Neinformovat veřejnost o nejnovějších událostech, ale naopak jim dát špatný dojem na základě pečlivě vybraných dat před dvěma lety je klasická dezinformační technika, kterou aktivistická média dlouhodobě zdokonalují.

STUDENÉ ČASY se vracejí, střední zeměpisné šířky opět zamrzají v souladu s velkou konjunkcí, historicky nízkou sluneční aktivitou, kosmickými paprsky vytvářejícími oblaky a meridionálním proudem (mimo jiné vlivy).

Zdá se, že NOAA i NASA souhlasí, pokud čtete mezi řádky, přičemž NOAA říká, že na konci roku 2020 vstupujeme do „plnohodnotného“ velkého slunečního minima, a NASA tento blížící se sluneční cyklus (25) jako „nejslabší za 200 let “, přičemž agentura spojila předchozí odstavení slunce s delšími obdobími globálního ochlazování.

Kromě toho nemůžeme ignorovat množství nových vědeckých prací poukazujících na obrovské účinky, které by Beaufortův vír mohl mít na Golfský proud a tím i na klima jako celek.

Takže podle těchto vědeckých poznatků žádné oteplování nehrozí, ale to vám nikdo nechce říci a to jen z důvodu, aby mohl být zavedena uhličitá daň.

 

 

Sdílet: