16. 10. 2021

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Na letišti v Kábulu se ozval druhý výbuch. Média hlásí deset mrtvých

V blízkosti letiště v Kábulu došlo k výbuchu. Informoval o tom mluvčí Pentagonu John Kirby.

Přesné informace o obětech podle něj zatím nejsou známy.

„Můžeme potvrdit explozi u kábulského letiště. V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné podrobnější informace o obětech. Doplňující informace poskytneme, jakmile to bude možné,“ napsal Kirby na Twitteru.

Uvádí se, že k výbuchu došlo u východní brány u mezinárodního letiště Hámid Karzajeho v Kábulu. Aktuálně zde probíhá střelba a místní média informují o škodách a obětech. Podle zpráv z médií se příčinou tragédie stal sebevražedný útok.

„Podle svědků velký sebevražedný útok a malá přestřelka mezi ozbrojenci a koalicí,“ napsal na Twitteru afghánský novinář Bilal Sarwary.

V důsledku výbuchu na letišti v Kábulu došlo podle CNN, s odvoláním na amerického představitele, ke ztrátám na životech mezi Afghánci.

Na internetu se objevily neověřené fotografie, které ukazují, jak jsou krví potřísnění civilisté vyváděni z postižené oblasti poblíž letiště a hotelu.

The moment when the explosion occurred at #Kabul airport. pic.twitter.com/m6uB22Yg7p

— Barzan Sadiq (@BarzanSadiq) August 26, 2021

Zdroj řekl CNN, že americký prezident Joe Biden byl informován o výbuchu na letišti.

Francouzský velvyslanec v Afghánistánu požádal lidi nacházející se v blízkosti letiště, aby okamžitě opustili oblast. Obává se totiž, že by mohl následovat i druhý výbuch.

Exploze vedla k zastavení evakuačního procesu.

ZDROJ

 

 

Sdílet: