29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ve věku 81 let zemřela kněžna Marie, rodačka z Prahy

Kněžna Marie, manželka vládnoucího lichtenštejnského knížete Hanse-Adama II., zemřela ve věku 81 let. Informoval o tom knížecí dvůr.

Uvádí se, že kněžna zemřela v sobotu v kruhu své rodiny. Její zdravotní stav se totiž neustále zhoršoval po mrtvici, kterou prodělala ve středu.

Připomínáme, že kněžna Marie se narodila v roce 1940 v Praze v hraběcí rodině. Praha byla tehdy součástí protektorátu Čechy a Morava. Za Hanse Adama II. se provdala v roce 1967 a narodily se jim čtyři děti.

Kněžna Marie se narodila jako čtvrté ze sedmi dětí. Jejím otcem byl hrabě Ferdinand Kinský ze Vchynic a Tetova a matkou byla hraběnka Henrietta von Ledebur-Wicheln. Po druhé světové válce musela celá rodina utéct do Německa, kde kněžna Marie také maturovala. Později absolvovala jazykový pobyt v Anglii.

Svatba Marie Aglaë Kinské ze Vchynic a Tetova s Hansem-Adamem II. se konala v roce 1967. Hans Adam II. se ale vlády ujal až v roce 1984. V manželství se jim narodily čtyři děti – synové Alois, Maximilian a Constantin a dcera Tatjana. Kníže Hans-Adam II. v srpnu 2004 předal pravomoci svému synu Aloisovi.

Lichtenštejnské knížectví patří mezi nejmenší státy, má přibližně 39 tisíc obyvatel. Jde o velmi bohatý stát, který se nachází mezi Rakouskem a Švýcarskem.

ZDROJ

 

Sdílet: