29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Útočné jednotky, helikoptéry, kontrolní body: občané Austrálie masově protestují proti uzavírkám

Demonstranti protestující proti uzavírce se střetli s policií v centru Sydney uprostřed zvýšené policejní akce s omezenými prostory, barikádami a kontrolními body.

Několik stovek lidí bylo zatčeno na protestech za svobodu v Sydney poté, co státní policie NSW zahájila rozsáhlou operaci pomocí helikoptér, řízením provozu a pořádkovou policií, aby se zabránilo opakování protestů z 24. července.

Videa zveřejněná na sociálních sítích ukazují, jak policie zatýká lidi, kteří porušovali zdravotní předpisy a vyslýchá další v centru města Sydney.

Zástupce komisaře policie NSW Mal Lanyon v pátek varoval, že lidé, kteří se na protest shromáždí nezákonně, mohou čelit 1400 policejním silám operujícím po celém Sydney.

Dopravu ve městě a hromadnou dopravu řídila policie a taxislužby a další dopravní prostředky nesmějí vozit cestující do centra města.

To samé probíhalo i v jiných velkých městech Austrálie.

V sobotu v poledne přišly do Melbourne a Brisbane tisíce demonstrantů protestujících proti uzavření, zatímco ve všech hlavních městech Austrálie kromě Hobartu byly taktéž naplánovány shromáždění.

Austrálie je vzhůru nohama a protesty se masově šíří. Nespokojené obyvatelstvo si již nechce nechat líbit totalitní praktiky vládnoucích elit.

 

 

 

Sdílet: