29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Smrt 19letého Němce na Mallorce- německá media o očkování striktně mlčí

Mladý Němec zemřel na dovolené na Mallorce krátce po očkování v Německu, před odletem na dovolenou. Španělská policie vyšetřuje a zahajuje soudní lékařskou prohlídku. Německá media hlásí úmrtí, ale potlačují skutečnost, že byl mladík před odletem očkován.

Podle španělských regionálních  novin Crónica Balear  zemřel v sobotu na pláži Muro na severu Mallorky 19letý německý turista.

Mladý muž plaval v moři. Když se vrátil na pevninu, řekl své sestře, že mu není dobře a že jeho zrak je rozmazaný, následně začal plivat krev. Kolemjdoucí okamžitě zalarmovali plavčíky, jejichž věž byla vzdálena jen padesát metrů; než dorazili, zhroutil se a silně krvácel z úst.

Sanitka dorazila během několika minut. Muž přesto utrpěl zástavu srdce. Záchranáři se ho pokoušeli hodinu resuscitovat, ale v 19:50 hodin mohli konstatovat pouze to, že je mrtvý.

Mladý Němec trpěl vrozenou srdeční vadou, která už byla jednou operována a musel neustále brát léky, ale podle jeho sestry byl schopen vést normální život.

Španělské noviny také informovaly, že sestra informovala záchranáře, že byl očkován, než opustil Německo. Po očkování  se cítil nepříjemně a šel k lékaři. Když mu řekl, že nevidí žádný zdravotní problém, odjel na tuto dříve plánovanou cestu.

Guardia Civil (španělská policie) zahájila vyšetřování.

Německá tisková agentura DPA o incidentu informovala dnes v neděli, ale skutečnost, že byl mladík před odletem na dovolenou  očkován zamlčela – pravděpodobně proto, aby nebyla narušena důvěra populace v podmíněně schválené vakcíny, které se stále více ukazují jako neúčinné a nebezpečné. Vyšetřování Guardia Civil se proto v jejich textu jeví jako nadbytečná:

“Podle sestry mladík trpěl vrozenou srdeční vadou a proto už měl operaci. Guardia Civil  přesto zahájila vyšetřování podle vlastních informací. Měl by být přivolán soudní lékař a nařízena pitva,” sdělila sestra mladíka.

 

Sdílet: