11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Muslimští školáci brutálně napadli v Hamburku policistu

V Hamburku byli policisté brutálně napadeni mladistvými muslimskými studenty. Podle úřadů chtěl policista urovnat spor mezi dvěma chlapci a napadli ho děti a mladí lidé. K uklidnění situace se muselo zasahovat dvanáct hlídkových vozů.

Policistu, který konkrétně pracoval jako takzvaný „Cop4U“ ve školním prostředí, napadlo několik studentů v problémové  hamburské imigrační čtvrti Eimsbüttel. K útoku došlo ve čtvrtek odpoledne na půdě Ida-Ehre-Schule. Důstojník sledoval střet dvou chlapců a podle prohlášení policie zasáhl . Když se ale policista pokusil urovnat spor a oddělit od sebe oba bojovníky, jeden z chlapců vehementně držel ruku schovanou pod bundou a nereagoval na výzvy policisty, aby ukázal ruce.

„Vzhledem k tomu, že 13letý imigrant byl již důstojníkovi znám a nebylo možné vyloučit, že by mohl být ozbrojen, důstojník chlapcům zafixoval paže z důvodů sebeobrany,“ uvedla mluvčí.

 Děti a mladí lidé, kteří stáli kolem, „projevovali solidaritu s vysoce agresivním způsobem s těmi, kteří byli drženi“, a obtěžovali policistu, který byl na zemi, aby fixoval útočníky. Policista byl náhle zezadu ze skupiny několikrát kopnut do hlavy. Jen proto, že policista během operace stále měl na hlavě cyklistickou přilbu, zůstal nezraněn. 

Podle policie agresivní  dav, který tvořilo více než 80 mladistvých školáků, urážel, plival a napadal zasahujícího policistu. Aby se situace uklidnila,  muselo nakonec dorazit dvanáct hlídkových vozů. „Teprve poté, co byl třináctiletý mladík vzat do vazby a převezen, se situace opět uklidnila. Podle úřadů byli do vazby vzati také další dva mladí lidé ve věku 12 a 13 let a poté předáni rodičům. Bylo zahájeno vyšetřování útoku na strážce zákona, nebezpečného ublížení na zdraví, pokusu o propuštění vězňů a urážek, uvedla policejní mluvčí.

Takže další kulturní obohacení!

 

Sdílet: