2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

EMA varuje před možným vedlejším účinkem vakcíny Janssen. A co Babiš?

Výbor pro posuzování rizik léčivých přípravků Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) doporučil zařadit imunitní trombocytopenii mezi možné nežádoucí účinky Janssenu, vakcíny společnosti Johnson & Johnson.

Imunitní trombocytopenie je stav, kdy imunitní systém chybně napadá a ničí krevní destičky potřebné pro normální srážení krve. PRAC rovněž dospěl k závěru, že případy závratí a hučení v uších (zvonění nebo jiné zvuky v jednom nebo obou uších) souvisejí s podáním vakcíny Janssen.

_______
Poslechněme si Babiše:

“A děkujeme vám všem, co se již zapojili do očkování ke zvýšení ochrany obyvatel obcí proti Covid-19. Protože znovu opakujeme:

Očkování je jediná ochrana pro-ti šíření nákazy

– i když včera – ty, který protestujou, jsou úplně mimo! Neuvěřitelné! Co na tych sítích člověk čte!”

0:54:

“Velmi dobře se osvědčilo vydání krátké propustky ze zaměstnání k umožnění pohodlného očkování zaměstnanců na příklad jednorázovou vakcínou Janssen, která se skvěle osvědčila!”

2:25:

“Velký hit, vakcína Janssen, jednorázová vakcína. Není nikde v Evropě. Ale já jsem sehnal sto tisíc! A od koho? No od mého přítele Viktora Orbána. Ten mi už půjčil 340.000 a teďka 100.000 Janssenu. Měli jsme Janssenu na skladě – je pryč. Ano, a je to velký hit. Začalo to na Hlavním nádraží – a funguje to!”

Tato informace je již z 15. 3. 2021:

Evropské a britské úřady zaznamenaly již dohromady řádově stovky případů, které se dají označit za VITT, z nich desítky skončily bohužel smrtí.

 

Sdílet: