28. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Doba se změnila. O Babiše ve volbách nejde. Jde o Bartoše a spol.

Kdo by to před několika roky řekl, že z Andreje Babiše se přes všechny problémy stane představitel objektivně nejsilnější politické strany v zemi a jeho odpůrci se možná dostanou k vládnímu lizu jen proto, že se spojili v podivuhodné slepence a i ti nejsilnější z nich, ODS či Piráti, jsou titěrnými straničkami s cca 9-10%. Nemusím vždy souhlasit s prezidentem, ale má pravdu v tom, že koalice jsou podvod a když ne volební, tak morální.

Jakým právem se ti trapňouškové mohou vysmívat Babišovi, který přestál přes jejich soustředěné a odporné útoky všechno  a na rozdíl od těch budižkničemu má cca 27%?

Není jim trapně?

Ale pojďme o krok dál, když zatím jsme si ujasnili, že je zcela legitimní pokládat za vítěze voleb toho, kdo sám za sebe a  za svou stranu je schopen získat důvěru 27% populace. To nikdo  jiný není schopen.

Takže je jasné, že Babiš bude pověřen sestavením příští vlády.

Ale dál.

Celých sedm let se tady hraje o to, že Andrej Babiš musí být odstraněn. Tu proto, že měl cosi s STB (to já bych mu spíše vyčítal to, že se nechal tahat za nos od   agenta Koudelky), tu proto, že je oligarcha. Samozřejmě, že dělal chyby, ale ruku na srdce, s covidem jsme měli problém jen proto, že na tlak opozice odvolal prof. Primulu kvůli naprosto bezvýznamné lapálii a krize se prodloužila o rok a poté sněmovna přijala totálně destruktivní zákony, které podvázaly možnost účinně se proti covidu   bránit, protože jsme snad jediným státem na světě, kde každičké opatření vlády obratem mohl zrušit Nejvyšší správní soud. IDIOTISMUS OPOZICE V PRAXI.

Vláda Andreje Babiše v podstatě dokonale ve srovnání s jinými státy krizi přestála, nezaměstnanost je minimální a celková masa peněz dál potáhne oživení.

Babiš vzdor Vrběticím je vlastně jeden z nejúspěšnějších předsedů vlád.

A proti tomuto vyváženému konzervativnímu podnikateli se sociálním cítěním a respektem pro důchodce se najednou vyšvihla parta členů Antifa, squaterů, stoupenců hnutí chceš prcat, či označující ostatní poslance za bílé fašisty, kteří odmítají uznat právo homosexuálů na svatbu. A když do toho předseda  Evropských pirátů náš europoslanec a auropirát Peksa prohlašuje, že nelze vyplňovat do kolonky národnost česká, ale jen evropská, a když předseda Pirátů Bartoš chce zcela vyloučit právo Česka uplatňovat své názory a prosazuje vůli zcela zfanatizovaného europarlamentu, kterého se děsí i někteří racionální  bruselští  politikové, je jasné, že tyto volby nejsou už o Babišovi. Jeho strana zvítězí a najde-li dostatek skromnosti, získá i zřejmě znovu i premiérské křeslo.

V těchto podzimních volbách mělo jít o to, že Babiš bude odstraněn.

Už teď je jasné, že potencionální protibabišovská koalice Piratostanu a SPOLU tu většinu nebude mít. A prohru způsobí Piráti. Neotesaní, ujetí myšlenkově, ujetí duševně v důsledku přílišné drogové závislosti., jak někteří tvrdí.  Někteří vypadají, že se i několik let nemyli. Před čtyřma roky působili zajímavě, dnes už spíše jen trvale zhuleně.

Piráti chtějí změnit taktiku a vrátit se ke kořenům. To je skvělý nápad. Svou zhuleností a neuspořádaností stáhnou s sebou i relativně seriózní  STAN a potom jako celek dnešní antibabišovský projekt.

Pojďme se přátelé vsadit, že Piráti dramaticky propadnou a stáhnou dolů celý sen o porážce Babiše.

Já nejsem milovník Babiše, ale opozice a Piráti vytváří takový tlak, že mu fakt přeji, aby vyhrál.

A ti, kteří stojí opodál: SPD,KSČM,ČSSD by měli přemýšlet, jak dál. Konec konců mnohému dobrému nyní napomohli a neměli by se za to stydět. Je třeba jim za to poděkovat.  Měli by v tom pokračovat.

Jiří Vyvadil

 

Sdílet: