11. 8. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Edward Snowden se připojil ke kritice Applu. Míní, že Apple porušuje pravidla ochrany osobních údajů

Technický gigant Apple dříve informoval, že bude používat software neuralMatch ke skenování fotografií, které uživatelé nahrávají na iCloud. V případě, zda odhalí snímky potvrzující zneužívání dětí, upozorní odpovídající instituce.

Tento nápad se nelíbí mnoha lidem. Například Edward Snowden se připojil ke kampani proti společnosti Apple a podepsal petici proti iniciativě skenovat fotografie každého uživatele iPhonu.

Snowden, který byl nucen utéct z USA poté, co odtajnil údaje o globálních systémech sledování, podpořil dopis, uveřejněn na platformě Github. Jde o určité obavy z iniciativy skenování obsahu zařízení uživatelů, čímž dochází k narušení jejich soukromí.

Tyto funkce by se měly objevit v zařízeních Apple později v letošním roce a budou součástí aktualizací pro iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8 i macOS Monterey.

Záměry, které byly představeny na začátku tohoto týdne prostřednictvím Finantial Times byly pro mnohé překvapením. Jedná se totiž o výrazný odklon Applu ohledně jejich politiky ochrany osobních údajů. Zmiňme, že ještě v roce 2016 společnost odmítla požadavky FBI poskytnout přístup k iPhonům podezřelých ze střelby v San Bernardino. Tehdy byla společnost přesvědčena, že je příliš nebezpečné vytvořit natolik snadný způsob otevření přístupu k soukromým údajům.

Poté, co společnost Apple vyrukovala s novou politikou, se WhatsApp postavil na opačnou stranu barikády. WhatsApp má za to, že programy monitoringu představují velmi znepokojivý signál pro dnešní svět a zdůraznil, že WhatsApp nikdy takové nástroje používat nebude.

ZDROJ

 

Sdílet: