23. 9. 2021

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Lavrov okomentoval situaci s registrací Sputniku V v Evropě

Ministr zahraničních věcí Ruska Sergej Lavrov v rozhovoru pro noviny Komsomolskaja pravda okomentoval situaci s registrací ruské vakcíny proti koronaviru Sputnik V v Evropě.

Prohlásil, že „v současné době prochází vakcína Sputnik V takzvanou postupnou expertízou v Evropské lékové agentuře (EMA)“.

Podle jeho slov v dubnu a květnu „navštívili představitelé EU lékařské ústavy v Moskvě, které se účastní klinických studií Sputniku V, a také výrobní podniky“.

Lavrov oznámil, že pracovníci EMA jsou v přímém pracovním styku s představiteli Ministerstva zdravotnictví a Ministerstva průmyslu a obchodu RF.

„Podle naší informace žádné připomínky k vakcíně samotné ani k její efektivitě nejsou. Vycházíme z toho, že se otázka řeší na úrovni depolitizovaného a odborného dialogu mezi profilovými strukturami,“ dodal ruský ministr.

Evropská komise nedávno na území EU uznala očkovací certifikáty San Marina, kde se používá Sputnik V. Později v EK vysvětlili situaci s uznáním certifikátů San Marina o vakcinaci. Podotýkalo se, že uznání očkovacích certifikátů San Marina, kde se používá vakcíny Sputnik V, neznamená schválení ruského přípravku v Evropské unii.

ZDROJ

 

Sdílet: