4. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Bidenův klan: Nová podezření z korupce vůči americkému prezidentovi Joe Bidenovi a jeho synovi Hunterovi

Hunter Biden, skandálem prošpikovaný syn prezidenta USA, má nového koníčka: objevil znenadání u sebe umělecké vlohy a maluje obrázky. Na rozdíl od „normálních“ umělců se prodávají až za 500 000 dolarů, což naznačuje, že takto si kupující chtějí koupit přístup do Bílého domu. Docela pěkně vymyšleno, že?

Korupce klanu Bidenů je legendární, i když o ní světová média neinformují. Pro všechny, kteří si toho nejsou vědomi, to zde shrnu znovu. Bude to bohužel velmi dlouhé shrnutí, ale je nutné pochopit humbuk kolem nového koníčku Hunter Biden: malování.

Hunter Biden začal malovat, když dovršil 51 let a majitel galerie prodává jeho obrazy až za 500 000 dolarů za kus. Předpokládá se tedy, že „milovníci umění“ si chtějí tímto způsobem koupit přístup do Bílého domu. Bílý dům to samozřejmě popírá a tvrdí, že Hunter přeci nemůže nevědět, kdo kupuje jeho obrazy. Ani američtí novináři, kteří jsou jinak tak krotcí vůči Bidenům, tomu nechtěli věřit, stejně jako různá jiná média ve světě (například FAZ , Handelsblatt nebo Spiegel).  Ve svých článcích bohužel vynechali historii klanu Bidenů. Shrnu ji tedy co nejstručněji, abyste mohli sami zvážit, zda je verze z Bílého domu, že korupce nehrozí, věrohodná.

2000

Skutečnost, že Hunter Biden byl odmalička drogově závislý a alkoholik, už není ošklivá konspirační teorie, jak nyní sám Hunter Biden ve svých pamětech otevřeně přiznal . Přesto 31letý feťák Hunter dostal v roce 2001 smlouvu o poradenství s MBNA-Bank, což-jak se stalo-byl nejdůležitějším dárcem kampaně Papa Bidena. Hunter byl také bankovním lobbistou ve Washingtonu v letech 2001 až 2008.

Hunterova poradenská smlouva s MBNA trvala až do roku 2005. A v roce 2005 – jistě jen náhoda – Joe Biden konečně implementoval změnu konkurzního zákona, kterou MBNA -Bank chtěla. Politico 2019 shrnul toto vše a několik dalších korupčních skandálů klanu Biden v tomto článku . Tuto epizodu jsme vybrali pouze jako příklad, v té době existovaly další podobné obchody, jak si můžete přečíst na Politico. Bratr Joe Bidena James velmi zbohatl, protože v 70. letech dostal velmi levné bankovní půjčky (Joe byl senátorem od roku 1973) na provozování nočního klubu, nebo proto, že se v 90. letech stal lobbistou tabákového průmyslu.

V roce 2009 se Joe Biden stal americkým viceprezidentem a bylo třeba vydělat další spoustu peněz.

Irák

James Biden, výše zmíněný bratr Joe Bidena, nastoupil v roce 2010 do společnosti s názvem Hillstone International. V tu chvíli byl Joe dva roky viceprezidentem USA. A jak zničeho nic  štěstí vyvolencům  přeje, v roce 2011 společnost Hillstone vyhrála nabídku na 1,5 miliardový projekt v Iráku. Společnost tam měla postavit 100 000 bytů. Projekt selhal , prakticky nic nebylo postaveno, ale peníze jsou bohužel pryč a nikdo neví kde.

Čína

V roce 2013 americký viceprezident Joe Biden odletěl do Číny s Airforce 2. Měl vyjednat cla a ostrovní spor v Čínském moři. Joe Biden ničeho nedosáhl, ale letěl s nimi i jeho syn Hunter a byl úspěšnější. Hunter Biden a Chris Heinz, nevlastní syn tehdejšího amerického ministra zahraničí Johna Kerryho, dokázali navléknout obchody s čínskými fondy a vydělali na tom miliony a hovořilo se také o podílu Huntera Bidena přesahující přes miliardu dolarů.

Velice praktické: Jelikož letěli vládním letadlem viceprezidenta, nemuseli platit ani letenky.

Výlet není sporný, účast Huntera Bidena ve fondu je rovněž nesporná a referuje o něm i výše uvedený politický článek. Přesto „světová média“ od New York Times a CNN po Spiegel a Tagesschau nenacházejí nic odsouzeníhodného na tom, že Hunter Biden doprovázel svého otce na státních návštěvách a vydělával miliardy na obchodech se společnostmi, které mají blízko k vládě, kterou navštívil.

Média nejsou ke každému tak milá.

Ukrajina

Mohli bychom spontánně napsat knihu o machinacích Joe Bidena na Ukrajině, už jsme o tom již dříve informovali. Zde o tom znova nebudeme psát a zacházet do podrobností. Bidenovy machinace na Ukrajině jsou zvláště zajímavé na pozadí velkých politických skandálů posledních let (údajné ruské volební zásahy proti Hillary Clintonové v roce 2016 a Trumpovo řízení o obžalobě v roce 2018). Zde si můžete přečíst, jak a proč spolu souvisí tyto skandály a Bidenovy nabídky Ukrajině .

V podstatě jde o to, že se Joe Biden po „Majdanu“ stane „pointmanem“ Ukrajiny, takže byl zodpovědný za politiku USA na Ukrajině. Bezprostředně po Majdanu získal Bidenův syn Hunter, který byl v té době závislý na drogách a alkoholu, a proto nebyl schopen pracovat, měsíční práci s platem 50 000 $ v představenstvu Burisma. Burisma je ukrajinská plynárenská společnost, kterou vlastní oligarcha Slotschewsky, který byl před Majdanem ukrajinským ministrem životního prostředí a který dal vlastní společnosti nejvýnosnější licence na frakování plynu.

Proti Burismě probíhalo mezinárodní vyšetřování ohledně praní peněz, korupce a tak dále. V následujícím období Burisma zaplatila Rosemont Seneca přes pobaltské státy a Kypr zhruba 15 milionů dolarů . Rosemont Seneca je newyorská společnost, kterou vlastní mimo jiné Hunter Biden.

Naštěstí Joe Biden trval na tom, aby ukrajinský generální prokurátor Schokin, který vyšetřoval společnost Burisma a již zmrazil finanční prostředky společnosti, byl odvolán. Biden vydíral prezidenta Porošenka: Pokud generální prokurátor nebude odvolán, Biden srazí americkou záruku půjčky ve výši 1 miliardy USD. Sám Biden to později velmi hrdě řekl na veřejnosti.

VIDEO: Joe Biden připouští získání ukrajinského žalobce, který vyšetřoval vyhození syna

 

 

 

Schokin byl vyhozen a jeho nástupce vyšetřování proti společnosti Burisma zastavil.

Joe Biden navíc úžasně vydělával na reverzním plynu. Protože Ukrajina již oficiálně nechtěla po Majdanu nakupovat ruský plyn, ale spíše evropský plyn, ruský plyn, který jde přes Ukrajinu do Evropy, byl před hranicí odkloněn do ukrajinské plynárenské sítě a znovu vyhlášen jako evropský plyn. Příplatek byl značný, což v prvních dvou letech po samotném Majdanu činilo zhruba 1,5 miliardy dolarů . Tyto obchody s plynem kontroloval v té době „energetický poradce“ Joe Bidena a Amos Hochstein.

Ukrajinští spotřebitelé zaplatili účet ve formě zvýšených cen za plyn, topení, elektřinu atd.

Rusko

Zatímco demokraté obviňují Rusko ze všeho, co se v USA pokazí a jen vymýšlejí proti Rusku skandály, jako je rušení   voleb v roce 2016 a  Joe Biden patří mezi  nejhlasitějších pokřikovače, pokud jde o Putina a Rusko, tak jeho syn Hunter hezky potichu  v únoru 2014  obdržel 3,5 milionu dolarů od ruské podnikatelky.

Tou podnikatelkou není nikdo jiný než žena Jelena Baturina, manželka zesnulého bývalého moskevského starosty Lužkova. Zatímco on byl starostou, postavila největší stavební společnost ve městě a vydělala spoustu peněz na městských stavebních projektech. Poté, co Lužkov ztratil svůj post, se manželský pár přestěhoval do Vídně.

V té době to byl v Rusku velký skandál a proslýchalo se, že se pár vydal do Vídně, aby se vyhnul stíhání. Ale věci se nějak časem  vytratily a vše umlklo.

Baturinové platba Hunteru Bidenovi je doložena bankovními výpisy, jak ukázalo vyšetřování amerického Senátu , ale nikdo neví, na co peníze byly.

Hrozně milá rodina

Joe Biden jinak pochází ze skromného prostředí. Dnes je oficiálně multimilionářem a jen ve svém domovském státě vlastní nemovitosti v hodnotě několika milionů dolarů. Přitom Joe Biden byl celý život senátorem a určitě měl jako senátor pěkný plat, ale ne taková aby vydělal závratné miliony.

Jeho rodinní příslušníci, stejně jako jeho bratr James a syn Hunter, jsou také milionáři. A všichni vydělávali na projektech nebo u společností, které byly velmi blízké Joe Bidenovi a / nebo pro které schválil zákony, které chtěli. Otázka zůstává otevřená? Stal by se některý z těchto Bidensů – zejména Hunter  narkoman závislý na alkoholu – milionářem bez vlivu Joe Bidena?

Zde můžeme zmínit pouze nejdůležitější skandály rodiny Bidenů, přesto že jich bylo mnohem víc. Například půl milionu dolarů, které James dostal jako půjčku od Americore a nikdy nesplácel , nebo skutečnost, že Joeův bratr Francis při zaviněné autohavárii zabil člověka a dostal se z toho bez jakéhokoliv postihu. Byl zažalován a za slíbené odškodné 1 milion dolarů upoštěno od potrestání, ale již 20 let odškodné nezaplatil.

O této rodině se dá napsat mnohem více

Byl to například zlověstný notebook Huntera Bidena, který v opilosti přinesl na opravu, zapomněl tam a který se objevil na konci roku 2020, na kterém byly nalezeny zajímavé chatové zprávy, ve kterých  Hunter otevřeně hovořil v průběhu  své návštěvy v Číně.  V Číně se hlavně jednalo  o to, že „ velký chlap “ získá 10 procent akcií společnosti, které jsou oficiálně v držení ostatních. Kdo by mohl být ten „velký chlap“?

V další mailové zprávě si Hunter Biden stěžoval své tetě Sarah, Jamesově manželce, že „Paps vždy bere polovinu peněz.“ a že Hunter Biden měl poměr s 14letým mladíkem  o kterém také otevřeně hovořil v mailových  zprávách  se svými nejbližšími příbuznými a v notebooku byly také nalezeny pikantní fotografie, vše  je v médii důsledně utajováno.

Umělec Hunter a výtvarným uměním zastřená korupce

Když to všechno víme, jak přesvědčivé je ujištění Bílého domu, že Hunter samozřejmě nikdy neví, kdo kupuje jeho obrazy, a že neexistuje způsob, jak by si kupující mohli koupit přístup do Bílého domu?

Třešničkou na dortu je, že Joe Biden při každé příležitosti zdůrazňuje, že chce zakročit proti globální korupci a že světová „kvalitní média“ to místo hlášení o korupci v rodině Bidenů, vždy s radostí předávají dál. Byl to jeden z prvních počinů nového amerického prezidenta Joe Bidena, který zřídil vyznamenání  amerického ministerstva zahraničí pro cizince, kteří zvláště přispěli k boji proti korupci. Jedním z prvních, kdo tuto medaili obdržel v únoru 2021, byl Ruslan Ryaboshapka, bývalý generální prokurátor Ukrajiny. Během svého krátkého funkčního období od září 2019 do února 2020 se dostal na titulní stránky novin pouze s jedním případem: Ukončil vyšetřování proti společnosti Burismě a Hunteru Bidenovi. Z pohledu klanu Bidenů si prokurátor Ryaboshapka řád opravdu vysloužil.

Takže doufáme, že tento  krátký obrázek o americkém diktátorovi a korupčnímu podvodníčkovy Bidonovi a jeho rodině otevře mnohým našim čtenářům oči.  

 

 

Sdílet: