28. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Výročí údajného puče v Turecku a EU dál podporuje turecké islamisty

Česká televize připomněla páté výročí údajného puče v Turecku, které Erdoganovi poskytlo příležitost k masovému potlačení politické opozice, při němž se desítky tisíc osob ocitly ve vězení, zejména důstojnické kádry, novináři, soudci, státní zástupci, opoziční politici, učitelé… Bylo zakázáno 60 titulů novin a časopisů, 16 televizních stanic a 15 vydavatelství a byl jim prezidentským dekretem zkonfiskován majetek.

Při bojích a zatýkání bylo zabito 251 osob. Dominující politické frakce v Evropském parlamentu ale vyhlašují sankce vůči Rusku a Bělorusku, a kritizují další země pro sporné porušování demokratických pravidel, nezasahují proti Turecku, s nímž EU nadále vede jednání o přistoupení do EU. EU sama stále více zasahuje do demokraticky přijatých norem jednotlivých států a připravuje cenzuru.

Západ civilizačně upadá a my toto v České republice nechceme! Politika tolerance masové migrace z Afriky a islámského světa radikálně proměnila západní Evropu a ta se stále více stává islámskou a afrikanizovanou. 

Ivan David

 

Sdílet: