11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Francie: Reklamní plakát, který srovnává Macrona s Hitlerem, přitahuje pozornost!

Uprostřed kritiky současných omezení Covid-19 zahájil státní zástupce v Toulonu vyšetřování urážlivého plakátu s obrazem francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a nacistického vůdce Adolfa Hitlera.

Podle místních médií upoutal pozornost prokurátorů plakát na okraji Toulonu a La Seyne-sur-Mer, který zobrazoval obrázek francouzského prezidenta Emmanuela Macrona v nacistické uniformě a knír ala  Adolf Hitler.

Státní zastupitelství v Toulonu zahájilo vyšetřování plakátů  a vyšetřováním bylo pověřeno bezpečnostní oddělení Toulonské policie a je namířeno proti majiteli těchto billboardů, který zajistil nalepení plakátu. Minulý týden měl jeden ze dvou plakátů jednoduše slovo „Honte“, což znamená „ostuda“.

Na billboardu jsou také písmena LREM, zkratka pro Macronovu stranu La Republique En Marche , komprimovaná do bílého kruhu nahrazujícího svastiku na červeném pozadí převzatou z německé nacistické strany.

Hlava Francie zaznamenala výrazný odpor od prosazování povinných očkování pro určité skupiny, včetně zdravotnických pracovníků z důvodu předkládání očkovacích průkazů pro vstup na zábavní a kulturní místa. Podle průzkumu volební agentury IFOP pro noviny Le Journal du Dimanche (JDD) pokleslo Macronovo hodnocení schválení mezi 18–24letými o 13 bodů, zatímco souhlas mezi důchodci vzrostl,

Podle oficiálních údajů vyšlo v sobotu do ulic asi 114 000 lidí na protest proti nespravedlivému zásahu do jejich soukromého života. Demonstranti křičeli  „Svoboda!“  A požádali Macrona, aby rezignoval. 

 

Sdílet: