2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Generální ředitel Banky pro mezinárodní platby – plánuje „absolutní kontrolu“ nad penězi, které všichni utrácíme

Další totalitní opatření se již blíží.  Generální ředitel  Banky pro mezinárodní platby Augustin Carstens nedávno přednesl přednášku nazvanou „Cross Border Payment: A Vision for the Future“, ve které nastínil problém, jak ho vidí centrální plánovači, i jeho řešení.

Nevíme, kdo dnes používá účet ve výši 100 USD, a nevíme, kdo dnes používá účet ve výši 1 000 peso. Hlavní rozdíl oproti CBDC spočívá v tom, že centrální banka bude mít absolutní kontrolu nad pravidly a předpisy, kterými se řídí používání tohoto termínu odpovědnosti centrální banky a budeme mít také technologii k jejímu prosazování.

Augistin Carstens považuje CBDC, digitální měnu centrální banky, za nástroj k vymýcení soukromí a k tomu, aby centrální bankéři přinutili občany používat měnu přesně tak jak to chtějí a kdy, kde a jak to umožňují.

Na CBDC pracují desítky centrálních bank po celém světě, včetně Federálního rezervního systému. Toto úsilí představuje hlavní eskalaci ve válce s hotovostí.

Jedna věc je zastavit lidi v používání hotovosti.

Přijmout digitální peníze je věc, která dává byrokratům pravomoc sledovat a kontrolovat výdaje každého, kdo je přijímá.

Nové nápady jsou již v oběhu. Federální rezervní systém by například mohl vydávat stimulační balíčky s datem vypršení platnosti, aby lidi místo šetření přinutil utrácet.

Úřady by mohly omezit výdaje na určité geografické hranice, čímž by zavedly cestovní omezení. Mohli si vybrat vítěze a poražené, zvýhodnit některé obchodníky nebo průmyslová odvětví a zničit jiné.

Jediným klesajícím faktorem je, že rychle roste nedůvěra vůči vládě USA. Přimět lidi, kteří se bojí dát tolik kontroly úřadům a kteří se obávají o své soukromí, aby přijali nové digitální peníze, může být výzva. Mnoho lidí bude aktivně hledat alternativy, jako jsou bitcoiny nebo zlato.

Centrální banky a vlády mají několik silných pák.

Je snadné si představit, že platby vládními převody budou převedeny na digitální měnu. Sociální zabezpečení, zdravotní platby, sociální péče, potravinové lístky a další výhody by mohly být hrazeny z nového digitálního účtu CBDC.

Vláda by také mohla trvat na tom, aby prodejci a dodavatelé byli placeni výhradně novým tokenem.

Můžeme také očekávat spoustu uklidnění od lidí, jako je Augustin Carstens. Slíbí, že budete spravedliví a budete chránit svobodu lidí. Řeknou nám, že cílem je zlepšit politiku centrální banky pro všechny. Budou také trvat na tom, že chtějí chránit společnost před zločinci, daňovými úniky, praní špinavých peněz a teroristy atd.

Jedinou otázkou je, zda od nich veřejnost nakoupí to, co prodávají centrální bankéři.

Mají to hoši vše pěkně promyšleno a Covidem to začalo.

 

Sdílet: