Čínské vedení je zahlceno sebeúctou – a podporuje ji příslušnými symboly. Země slaví 100. výročí komunistické strany, což je mega událost. Jedním z vrcholů je show v Pekingu 28. června, která je prezentována s velkým patosem. Čína prokazuje moc, kdykoli je to možné – a může si tedy být jistá, že upoutala pozornost mocných světa. Už dávno si uvědomili, že Čína je nová světová velmoc. Americký prezident Biden oficiálně vyhlásil soutěž mezi demokracií a autokracií. Země G7 se svým novým řešením zaměřily na Čínu.

Nebeská říše zase hledá solidaritu s Ruskem, které také roste v napětí se Spojenými státy, a to je vzájemné. Na videokonferenci čínský vůdce Si Ťin-pching a ruský prezident Putin prodloužili dohodu o přátelství z roku 2001 o pět let. Ještě předtím informovali o intenzivnější spolupráci v oblasti kosmického průmyslu a ekonomiky. Patří sem také výstavba čtyř nových jaderných reaktorů a dvou jaderných elektráren v Číně. Jedná se o společný projekt mírového využívání jaderné energie. Mezi další rusko-čínské iniciativy patří vytvoření experimentálního neutronového reaktoru v Číně.

Více než 30 let po rozpadu Sovětského svazu byly fronty jasně rozděleny, jak je to již dlouho zvykem: na jedné straně Západ vedený Spojenými státy za vlády Bidena, na straně druhé Čína v užším tandemu s Ruskem .

Datum vysílání 29. června 2021.