1. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

S Waltrem Kraftem se nepárali, dostal flastr, pravomocně!!!

Nedávno jsem na Kose psal o politickém procesu naší justice s občanským aktivistou Walterem Kraftem. Viz Navalnyj versus Walter Kraft DOPLNĚNO KRAFT UŽ ODSOUZEN !!!!!!!!!!!
Tenkrát se jednalo o verdikt před první instancí. Dnes, už je vše právoplatné. Rozhodnutím odvolacího soudu.

Detaily viz FB Petra Hampla:

Městský soud v Praze dnes potvrdil rozsudek nad Walterem Kraftem. Je tak otevřena cesta k trestnímu stíhání, Hampla, Kurase, Tomského, Kechlibara, Kovářové, Samkové, Vondrušky a desítek dalších.
Nepředstavujte si žádné emotivní soudní jednání. Walterovi prostě přečetli připravený rozsudek. Moje shrnutí:

1) Předsedkyně senátu se odvolávala na rozsudky Evropského soudu pro lidská práva. Je pravda, že tam už dávno neztrácejí s lidskými právy původních obyvatel Evropy čas.

2) Dále bylo konstatováno, že pokud prokurátor nabyde subjektivního pocitu, že nějaký projev je nenávistný, je to dostatečný základ pro odsouzení.

3) Dokazování je v takovém případě nadbytečné. Dokazovat se může, zda to obžalovaný opravdu napsal. Ale ohledně nenávistnosti či nebezpečnosti textu není co řešit. Pocit prokurátora stačí.

4) Přítomný státní zástupce vyjádřil názor, že požadovat, aby armáda při ochraně hranic používala vojenské zbraně, takový požadavek má být sám o sobě trestán.

5) Walterův obhájce Petr Holý správně poznamenal, že od této chvíle může být odsouzen kdokoliv kdykoliv za jakýkoliv text. Stačí, aby se našel aspoň jeden státní zástupce, který prohlásí, že mu to PŘIPADÁ nenávistné.

Necítím potřebu cokoliv dodávat! Liberální demokracie v praxi.

Petr Hampl
(Na snímku ve skandálním procesu odsouzený Walter Kraft)
Sdílet: