27. 5. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Navzdory úplnému očkování zemřela žena z Kalifornie na Covid a další jsou hospitalizováni v nemocnici

Žena z Napa v Kalifornii zemřela na COVID-19, přestože byla plně očkována. To je jasná připomínka, že očkovaní lidé nejsou stoprocentně bezpeční, zvláště pokud jsou lékařsky vnímaví a virus je stále rozšířený.

„Žádná vakcína není stoprocentně účinná, ale to neubírá na naléhavosti nebo důležitosti očkování, zejména s výskytem různých kmenů,“ uvedl ředitel veřejného zdraví okresu Napa Dr. Karen Relucio. „Vakcíny nabízejí výjimečnou ochranu před smrtí a nemocí způsobenou virem a všichni obyvatelé by měli být i nadále očkováni, aby chránili sebe i ostatní.“

Žena, která nebyla identifikována, zemřela ve středu po prodlouženém pobytu v nemocnici. Měla základní nemoci a bylo jí více než 65 let.

Z více než 17 milionů plně očkovaných Kaliforňanů bylo k 26. květnu identifikováno 5 305 osob po očkování COVID-19  – podle ministerstva zdravotnictví „průlomová míra“ 0,03%.

Z toho nejméně 373 lidí bylo hospitalizováno a nejméně 40 zemřelo . Najednou  se zveřejňuje, že není známo, zda hlavní příčinou hospitalizace nebo úmrtí byl COVID-19, nebo zda existují jiné příčiny, uvedla CDPH.

Existuje málo údajů o účinnosti vakcín u lidí se základními zdravotními problémy, zejména u imunodeficiencí, protože tyto nebyly zahrnuty do původních studií vakcín.

Stále však přibývá důkazů, že lidé se sníženou imunitou nemusí mít na vakcínu silnou reakci.

Lžou v noci, lžou ve dne , lžou nám stále!

 

Sdílet: