6. 7. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Španělsko má jasno o imigrantských “sirotcích”

Španělská ministryně obrany Margarita Roblesová v souvislosti s posledními tisícovými imigrantskými nájezdy na enklávu Ceutu v sobotu prohlásila: “Jedna věc je jasná – je nepřijatelné používat nezletilce jako instrument k porušování územních hranic Španělska (“Uma coisa é clara, é inaceitável usar menores como instrumento para violar as fronteiras territoriais de Espanha”).

Komu tedy máme věřit ohledně povahy imigrantských nezletilců (v české imigrační hantýrce nazývaných “sirotky”): Roblesové nebo Šojdrové? Nebalamutí nás jedna z nich?

Ve druhé polovině května překonalo při nájezdech španělskou hranici do Ceuty na 10.000 imigrantů, z toho nemalá část mladistvých, přičemž maročtí pohraničníci zjevně nekonali a pasivně je nechali zaútočit a proniknout hraniční pásmo. Maroko tak vyvíjí nátlak na EU ve snaze obdržet podobný miliardový bakšiš za zadržování imigrantů, jako má Turecko či Libye. Nejúčinnější hybridní zbraní v tomto boji jsou právě nezletilci či “sirotci”, na které se vztahuje vyšší mezinárodní a azylová ochrana.

ZDROJ

 

Sdílet: