28. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Česká diplomacie štípe strachem desítku drát a kritizuje FLM (Forced Landing Measure) letadla Ryanair…

Česká diplomacie štípe strachem desítku drát a kritizuje FLM (Forced Landing Measure) letadla Ryanair, které vezlo na palubě v běloruském vzdušném prostoru klíčového organizátora chystaného puče v Bělorusku! Český ministr zahraničí by měl šoupat nohama a držet jazyk za zuby, protože v roce 2013 samotná EU donutila ve Vídni podle protokolu FLM přistát dokonce letadlo bolívijského prezidenta na cestě z Moskvy, protože bylo podezření, že stroj veze na palubě Edwarda Snowdena! Tehdy nikdo neřval nic o terorismu, to bylo prý v pořádku! Běloruská KGB má 4 stopy do 4 zemí, které chystaly převrat v Minsku! ČR je podle informací mezi nimi!

Česká diplomacie znovu projevuje zdánlivě nepochopitelné známky hysterie. Ministr zahraničí ČR a člen Bakalova Aspen Institutu Jakub Kulhánek si naprosto nepochopitelně jako zastupitel nezúčastněné 3. strany pozval na kobereček běloruského velvyslance v Praze Valerije Kurdjukovova [1] a předal mu protestní nótu České republiky kvůli včerejšímu nucenému přistání letadla irského low-cost dopravce Ryanair v Minsku. Letadlo letělo z řeckých Atén do Vilniusu a běloruská rozvědka dostala informaci, že na palubě se nachází terorista a hledaná běloruská osoba, které se účastnila a podílela na pokusu o plánovaný květnový státní převrat, který zmařila běloruská KGB ve spolupráci s ruskou FSB minulý měsíc v Moskvě, o čemž jsme na Aeronetu již informovali.

Letadlo Ryanair po nuceném přistání v Minsku

Právě v Moskvě došlo k zatčení dvou hlavních organizátorů převratu, a ti začali zpívat. A zpívali tak dobře, že rozkryli celou síť pučistů, včetně Ramana Prataseviče, podle nových poznatků z vyšetřování prý blízkého spolupracovníka George Sorose v Bělorusku, se kterým se měl podle ruských novinářů v minulosti několikrát sejít, naposledy právě v Aténách. Pratasevič pracoval jako blogger a elektronický válečník, měl se podílet i na přípravě odpojení a hacknutí běloruské energetické sítě během plánovaného převratu, o kterém přinesl v ČR podrobné informace jako jediný pouze Aeronet, a to spolu s videem [2] ruské FSB, která natočila oba zmíněné pučisty na schůzce s běloruskými generály v moskevské gastinici.

Před 8 lety donutila EU přistát ve Vídni bolívijského prezidenta kvůli podezření, že veze z Moskvy na palubě Edwarda Snowdena! A tehdy to terorismus zjevně nebyl

Letadlo Ryanair letělo včera z Řecka do Vilniusu v Litvě a stroj letěl přes běloruský vzdušný prostor. Podle mezinárodního práva má každý stát právo ve svém vzdušném prostoru donutit k přistání jakýkoliv stroj, na jehož palubě je nebezpečná osoba, terorista, případně existuje podezření, že by mohla na palubě být, případně by na palubě mohly být zbraně nebo jiný nedovolený materiál, který není v souladu s leteckým tranzitem ve vzdušném prostoru svrchovaného státu. Tomuto systému nuceného přistání se říká Forced Landing Measure (FLM), tedy v překladu “Opatření nuceného přistání”.

Letadlo bolívijského prezidenta na vídeňském mezinárodním letišti ráno 3. července 2013

A právě toto opatření bylo před 8 lety využito v Evropské unii jen nedaleko od Prahy, v rakouské Vídni. Bolívijský prezident Evo Morales byl v úterý 2. července 2013 donucen [3] se svým vládním letadlem nuceně přistát na letišti ve Vídni při návratu do Bolívie ze státní návštěvy v Moskvě. Donucené přistání na základě protokolu FLM nařídila přímo Evropská unie, a to na žádost amerického ministerstva spravedlnosti a podle informací CIA, která měla signál, že na palubě se nachází uprchlý analytik americké NSA Edward Snowden.

Američané v roce 2013 donutili EU, aby donutila Moralese přistát ve Vídni, letadlo prohledalo komando, ale Snowdena nenašli

Policejní komando vtrhlo na palubu vládního letadla bolívijského prezidenta, ale Edward Snowden na palubě nebyl. Ruská SVR totiž podvrhla americké CIA falešnou informaci. Tehdy nikdo z českých politiků neřval, neprotestoval, tehdejším ministrem zahraničí v končící vládě Petra Nečase byl Karel Schwarzenberg. Tehdy v roce 2013 to nebyl zjevně terorismus donutit k přistání letadlo, a to ne nějaké letadlo zaplivaného irského lowcostu, ale přímo vládní stroj prezidenta suverénní země. Evropská unie prostě využila protokolu FLM podle mezinárodního práva a donutila k přistání stroj s prezidentem, protože bylo podezření, že veze na palubě Američany hledaného uprchlého analytika.

Mapa odkloněného letu. Modrá čára je původní letová trasa, červená zobrazuje dráhu nuceného přistání

Takže, donutit k přistání letadlo s prezidentem je v pořádku, ale donutit k přistání letadlo s běloruským neziskovčíkem, který chystal v Bělorusku státní převrat v organizované skupině, to je terorismus? Co si to vůbec český ministr zahraničí dovoluje? Vždyť on ani nezná základní mezinárodní úmluvy o letovém mezinárodním prostoru a neví, že každá země má právo uzemnit jakýkoliv stroj přelétávající nad jejím svrchovaným územím, jestliže na palubě se nachází nepovolené osoby nebo materiál, který není dovoleno převážet ve vzdušném prostoru nad svrchovaným územím.

Každá svrchovaná země smí podle mezinárodního práva donutit k přistání každé letadlo s nedovoleným nákladem nebo s teroristy, a to i při pouhém podezření

Mezi takové zakázané náklady patří jaderné zbraně, chemické a biologické zbraně, náklad pocházející z trestné činnosti a rovněž osoby, které představují ohrožení vzdušného prostoru pro národní bezpečnost země, protože osoba by se mohla letadla zmocnit a spáchat s ním teroristický útok. Na tyto vyjmenované náklady se nevztahuje tzv. Chicagská konvence o mezinárodní civilní letecké přepravě a státy mají právo donutit k přistání všechny stroje, které převáží anebo je podezření, že převáží výše uvedený náklad.

Raman Pratasevič

Jelikož je Raman Pratasevič v Bělorusku obviněn z terorismu, ze spiknutí a z přípravy státního převratu, nemohl stroj po vstupu do běloruského vzdušného prostoru pokračovat v cestě a musel být donucen k přistání v Minsku za doprovodu bojové stíhačky MiG-29, která byla vyzbrojena raketami vzduch – vzduch a pilot měl podle informací ruských novinářů rozkaz stroj sestřelit, pokud by se odchýlil od trasy.

Když před měsícem přišla informace o zmaření pokusu o státní převrat v Minsku, bylo jen otázkou času, kdy oba zadržení pučisté, kteří byli z Moskvy převezeni do Minsku, začnou postupně mluvit a rozkryjí celou skupinu a její členy. Stopy začínají vést do Atén, kde se Pratasevič podle ruských novinářů měl v minulosti sejít i s Gerogem Sorosem, a rovněž vedou stopy i do Polska a České republiky. Video FSB zachycující pučisty v Moskvě máte níže.

Video ruské FSB s natočeným rozhovorem dvou agentů CIA, kteří chtěli provést puč v Bělorusku!

 

Křik a jekot Jakuba Kulhánka ukazuje obrovský strach, který teď má Aspen a české ministerstvo zahraničí, že se běloruská KGB dozví od obou zadržených pučistů a nyní i od zadrženého Prataseviče, že za přípravou státního převratu v Minsku stojí možná i české tajné služby. Stopy totiž podle ruských novinářů, kteří nás průběžně do redakce informují novinkami z okolí vyšetřování přípravy puče, vedou celkem 4 směry, na Ukrajinu, do Polska, do Prahy a právě do řeckých Atén. Už minulý rok česká vláda Andreje Babiše oznámila, že pošle běloruské opozici 10 milionů korun na podporu její činnosti. Jenže, jak se nyní ukazuje, podle ruských novinářů právě Pratasevič tyto peníze měl vyprat, vyžehlit a následně odklonit. A to následujícím způsobem.

České zamini začalo řvát a hysterčit jako potrefená husa po nuceném přistání irského letadla v Minsku s běloruským blogerem! Что случилось?

Podle ruských novinářů to mělo být takto: Peníze od českého velvyslanectví měly jít vloni oficiálně jako na humanitární a protestní akce běloruské opozice, na nákupy transparentů, na tisknutí letáků a na podporu protestů proti Lukašenkovi na internetu. Jak zjistila běloruská KGB, peníze šly proto do řeckých Atén na provoz webů spravovaných právě Pratasevičem, ovšem KGB zjistila, že po přijetí peněz na účet vedený u řecké banky Piraeus se tyto peníze přesunuly a přelily přes 4 další společnosti a skončily hádejte, kde? Ano, na Ukrajině.

Raman Pratasevič na demonstraci v Minsku minulý rok

A to u firmy, která velmi čile obchoduje se zbraněmi a nakupuje je hlavně od dvou dodavatelů: z Bulharska a z České republiky! Panečku, kruh se uzavřel! Chystáme v blízké době podrobný článek s detaily. A nejen jeden kruh, dokonce více kruhů se uzavřelo, včetně toho z Vrbětic. Proč si myslíte, že český ministr zahraničí a koník z Bakalova Aspen institutu řve jako prvorodička a vměšuje se do věcí 3. stran, tedy do věcí Běloruska a Irska?

Co má proboha ČR a česká diplomacie společného s nějakým letem irského lowcostu z Atén do Vilniusu, který musel přistát v Bělorusku? Co s tím má ČR společného? No, tak teď už to víte. Mají totiž obrovský strach, že se to provalí, že české tajné služby a české zamini mělo podíl na přípravě chystaného převratu v Bělorusku. Naše redakce postupně uveřejní všechny dostupné informace od ruských novinářů z vyšetřování přípravy tohoto převratu, které objasní, proč se české zamini tak moc bojí a proč hysterčí kvůli zatčení jakéhosi údajného bloggera.

Jakub Kulhánek, ministr zahraničí

Ano, mají důvod se bát. Běloruská KGB jim jde po krku, je jim na stopě a postupně rozkryje dodávky zbraní pro chystaný puč v Bělorusku a účast lidí z celé EU, kteří za tím stáli. Proto teď slyšíte ten řev a jekot o terorismu, to je známka strachu a obav, protože běloruská KGB právě trefila jackpot, zlatou žílu a chytila velkou rybu s velkými kontakty. A tyhle ryby mluví. Proto teď vypukla tak velká hysterie všech neoconských aspenistů v Praze. Všichni koníci a psíci amerických páníčků mají teď obrovský strach. KGB jim brzy bude na stopě.

A perla nebo facka závěrem? Ukrajina v roce 2016 donutila pod pohrůžkou sestřelení přistát běloruské dopravní letadlo s údajným ruským špionem na palubě

Úplně bychom zapomněli na skandál z roku 2016, kdy ukrajinská vláda nařídila podle protokolu FLM nucené přistání běloruského dopravního letadla společnosti Belavia, které bylo donuceno se vrátit do Kyjeva pod pohrůžkou sestřelení [4]. Na palubě se totiž prý měl nacházet ruský špion, konkrétně arménský novinář a zaměstnanec ruské televize RT Armen Martirosyan, který podle Kyjeva měl v běloruském letadle prchat z Ukrajiny s ukradenými tajnými materiály, které mohly ohrozit ukrajinskou národní bezpečnost. Letadlo bylo jen několik málo kilometrů od běloruské hranice, když se pod pohrůžkou sestřelení muselo vrátit do Kyjeva. Ani tehdy nedošlo v EU ke křiku a k řevu, že jde o terorismus. Ne ne, to jenom v případě Lukašenka. Tak to jenom abyste věděli, co je to licoměrnost, když se při nuceném uzemňování letadel měří Kyjevu a Vídni jiným metrem než Minsku.

Náckovská fotogalerie běloruského “novináře” uctívaného českými presstituty do takové míry, že sepisuji pro něj petice

Právě jsme dostali do redakce další nálož informací od kolegů, ruských novinářů. Raman Pratasevič totiž má zajímavou extrémistickou minulost, a to celkem nedávnou. Ruští novináři získali několik jeho fotografií z doby, kdy studoval na střední škole a projevoval zjevné sympatie k nacismu, prý to jsou nacistické odkazy na bojové tradice z dob Velké vlastenecké války, kdy část Bělorusů bojovala na straně Wehrmachtu a oddílů SS proti Stalinovi a Rudé armádě.

Přestože na Ukrajině je Banderismus mnohem silnější a světově známější, nacionalistické tendence mladých Bělorusů čerpají právě z doby II. sv. války, kdy část Bělorusů přešla na stranu Německa v boji za nezávislost. Je podivné, že čeští novináři podporují běloruského kolegu, který vyznává heilováním věrnost Říši a Vůdci. Čeští a slovenští novináři už začali sepisovat petice [5] na jeho propuštění, což je velice vtipné a humorné chucpe, když podle všeho je Raman nácek, xenofob, rasista a jistě i antisemita. Viz. série fotografií v galerii níže.

Připadá mi rozkošné a současně bizarní, jak sympatizant s nacisty a dost pravděpodobně běloruský nácek má tolik sympatizantů u českých, srdíčkových, pravdoláskových a havlistických presstitutů. Chucpe anebo jen třeskutá forma české pokroucené reality? Toť otázka.

-VK- Šéfredaktor AE News

ZDROJ

Sdílet: