29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Kódy do covidpasu začneme vydávat od 1. června, řekl Babiš. Dezinformace! tvrdilo MZ před rokem

V příštím týdnu se v Česku začíná testovat evropský covidpas. „Od 1. června budeme vydávat EU QR kódy každému, kdo je očkovaný, prodělal onemocnění, nebo je po testech,“ oznámil v neděli premiér Andrej Babiš. Všechny informace bude mít každý dostupné i na webové stránce.

„Covidpas má sloužit k tomu, aby Čechům umožnil vycestovat do zahraničí, a také zahraničním turistům strávit dovolenou u nás,“ doplnil premiér.

Ministerstvo zdravotnictví avizovalo, že by covidpas mohl být i pro hromadné akce jako součást vstupenky. V neděli to připomněl i Babiš. „Velký zájem je ze stran pořadatelů hromadných akcí, se kterými řešíme využití QR kódů na jejich akcích,“ uvedl premiér.

______
Vraťme se o rok zpátky a podívejme se, co tvrdilo MZ ČR:

Jedna z dezinformací se zaměřuje na spekulace o povinném očkování a očkovacím pasu. Plánované očkování proti covid-19 je vydávané za povinné pro všechny občany ČR pod hrozbou tvrdých trestů, přestože Ministerstvo zdravotnictví ČR plánuje pouze dobrovolné očkování, které bude navíc pro všechny občany zdarma. V jiné variantě tohoto narativu jsou šířeny dezinformace o takzvaném vakcinačním pasu, podle kterých budou těm, kteří se očkovat nenechají, odebírány základní lidská práva a svobody.

Může být okatější projev lží, pokrytectví, úskočnosti a zrady?

Zvedavec.org

 

Sdílet: