16. 10. 2021

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Greta na indexu. Za protižidovské hlášky

Je vzorem pro miliony mladých lidí po celém světě: Greta Thunberg (18). Nyní šíří zprávy o nenávisti proti Izraeli.

Od minulého týdne je v německých médiích klimaaktivistka Greta (Thunbergová) na indexu. Svými hláškami na tweetu se staví proti Izraeli a v Německu to podněcuje šíření protižidovské zášti. Německý Focus.de to nazval nenávistnou stránkou Grety.

Klimatická ikona Greta Thunbergová (18) a klimatické hnutí „Fridays For Future“ (FFF) způsobují obrovské pobouření antisemitskými tvrzeními.

Zatímco radikální islámská milice Hamas vypálila stovky raket na Izrael, Greta sdílela zprávu od kanadského izraelského bojkotu Naomi Klein (51) se svými více než pěti miliony sledujících na Twitteru.

Thunberg později narychlo prohlásil, že „není proti Izraeli“. Ale k utrpení stovek tisíc izraelských rodin, které se musely skrývat v útočištích před raketovým terorem.

Mládežnická organizace FFF, s níž Greta organizuje globální protesty proti klimatu, také šíří nenávist k židovskému státu: FFF na své mezinárodní stránce Instagram sdílela řadu obsahu, který všechny odkazoval na palestinské propagandistické portály. Na stránce „Hnutí palestinské mládeže“ vidíte mapu, na které je celé území Izraele prohlášeno za Palestinu – židovskému státu je odepřeno právo na existenci.

ZDROJ

 

Sdílet: