27. 5. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Izraelská armáda dostala rozkaz zaútočit na Al-Aksá úmyslně, aby došlo k vyvolání válečného stavu a k odvrácení dalších předčasných voleb…

Izraelská armáda dostala rozkaz zaútočit na Al-Aksá úmyslně, aby došlo k vyvolání válečného stavu a k odvrácení dalších předčasných voleb po 4. neúspěšném pokusu Benjamina Netanyahua o sestavení vlády! Létající rakety, lynčování Arabů i Židů a najednou ani slovo o předčasných volbách! Ve stavu války a ohrožení se totiž v Izraeli volby nekonají a odkládají se! Netanyahu podle ortodoxních Židů spustil vlastní Chutzpah War na svátek Dne Jeruzaléma, aby odvrátil další předčasné volby! Vojáci IDF dostali jasný příkaz házet slzné a hlukové granáty přímo do mešity!

Izrael podle posledních informací stojí de facto na počátku nové občanské války a úplně nové intifády poté, co 10. května 2021 na svátek Dne Jeruzaléma došlo k zásahu izraelské armády IDF, která obklíčila na Chrámové hoře mešitu Al-Aksá a začala do zabarikádované mešity střílet slzné a akustické granáty, zatímco Palestinci vevnitř, kteří byli na modlitbách, začali skrze barikádu házet na vojáky vybavení mešity, stoličky, svícny a dokonce vlastní boty. Obrázky a záběry obletěly celý arabský svět a islamistické hnutí Hamás spustilo v odvetě raketové útoky na Izrael, na které IDF odpověděla leteckými údery na pásmo Gazy, kde bomby srovnaly se zemí několik bytovek. Je to obvyklá taktika, kdy IDF bombarduje v odvetách arabská sídliště. Níže je unikátní video zachycující počátek útoku izraelské armády na mešitu Al-Aksá 10. května 2021 ráno.

 

 

Jenže tento příběh vykresluje pouze následky něčeho, co vzniklo dříve než 10. května. Začátek tohoto příběhu nedává smysl, resp. v mainstreamovém tisku se o něm nedočtete. Není kouře bez ohně, říká jedno přísloví, a to přesně platí v této kauze. Zahraniční média a izraelské tiskové agentury informovaly 10. května, že na Chrámové hoře v Jeruzalémě se zabarikádovali muslimové v mešitě Al-Aksá a musela být povolána armáda IDF, aby mešitu vyklidila. Tahle informace sama o sobě kulhala na obě nohy, protože média se nijak ani neobtěžovala vysvětlovat, proč by izraelská armáda měla vůbec vyklízet nějakou mešitu. Příběh je totiž vyprávěn až zhruba od poloviny, takže mnoha lidem uniká samotný smysl a význam. V Izraeli totiž došlo k největší krizi vládní strany Likud za posledních 12 let a reálně hrozí, že Benjamin Netanyahu už nebude izraelským premiérem.

Ani po 4. předčasných volbách za poslední 2 roky se Bibimu nepovedlo sestavit novou vládu, a tak muselo dojít k vyvolání války s Palestinci

Situace je tak vážná proto, že 5. května o půlnoci došlo k vypršení času pro sestavení nové vlády po posledních předčasných volbách, které byly už 4. v pořadí za poslední 2 roky. Jak přinesla informaci izraelská a po nich i česká média, reálně tak hrozí straně Likud, že poprvé po 12 letech se ocitne v opozici [1]. Prezident Izraele Reuven Rivlin může pověřit jiného politika sestavením vlády, případně Netanyahuovi prodloužit lhůtu pro sestavení vlády, anebo vyhlásit už v pořadí 5. předčasné volby. Jenže to už Benjamin Netanyahu nechce riskovat, a tak došlo k opatření. Podívejme se nejprve na časovou souslednost, tedy na chronologii. Lhůta pro sestavení vlády vypršela 5. května. Už druhý den se objevily v ulicích Jeruzaléma vojáci IDF a začali provádět razie ve východním Jeruzalémě, začali zatýkat Palestince a demonstrativně je mlátit na ulici, aby to všichni viděli.

Benjamin Netanyahu, izraelský premiér

Bylo to jako vhození pochodně do sudu s benzínem. Už druhý den večer došlo k obrovským střetům mezi Palestinci a IDF u mešity Al-Aksá [2]. Konflikt vyvrcholil ráno 10. května v dopoledních hodinách, kdy armáda IDF dostala rozkaz vyklidit mešitu Al-Aksá a násilím vyvléct Palestince ze svatostánku. K zásahu byla pozvána zahraniční média, aby to všichni Arabové viděli na svých televizních obrazovkách. Vojáci dostali příkaz střílet dovnitř mešity slzné a akustické granáty, čímž armáda de facto znesvětila církevní stavbu a status církevní stavby. Reakce hnutí Hamás byla dopředu daná, protože na Izrael začaly dopadat rakety Kásam odpalované z pásma Gazy. Rozzuření Arabové začali lynčovat Židy a naopak rozzuření Židé začali lynčovat Araby.

Bibimu se nepovedlo do 5. května sestavit novou vládu a už 10. května najednou stojí Izrael na pokraji nové občanské války

V tom okamžiku vystoupil v televizi Benjamin Netanyahu a prohlásil, že Izrael čelí bezprecedentnímu útoku a hrozbě vypuknutí nové občanské války. Jednání o nové vládě bylo přerušeno a odloženo, přičemž média dávají nyní prostor hlavně intifádě v ulicích a projevům Benjamina Netanyahua. Diskuse na izraelských televizích o možných 5. předčasných volbách za poslední dva roky jsou pryč, diskusní pořady nyní řeší jen bezpečnost, hrozbu vypuknutí intifády a kroky Benjamina Netanyahua na zajištění bezpečnosti. Dokud bude v Izraeli trvat bezpečnostní nestabilita, žádné volby se konat nebudou.

Počátek útoku, kdy se IDF zvenku snažila dostat do mešity

A mnoha Izraelcům to začalo velmi brzy docházet. Nejprve 5. května Benjamin Netanyahu neuspěje a vyprší mu čas pro sestavení vlády, a už druhý den jsou média plná nepokojů a střetů IDF s Palestinci v Jeruzalémě. A jen o 5 dní později už létají rakety Hamásu na Izrael, armáda střílí granáty dovnitř mešity a Izrael stojí na pokraji nové občanské války. Je to naprosto jasné a průhledné vrtění psem. O nějaké ústavní krizi kvůli nesestavení vlády najednou není ani slovo, protože Izrael je v plamenech a stojí na pokraji nové intifády.

Bibi nedokáže už 2 roky po sobě sestavit vládu ani 4x po sobě, takže musí přijít válka na změnu volebních priorit obyvatelstva

Ortodoxní Židé tak začali obviňovat Benjamina Netanyahua, že pouhý den po svém neúspěchu sestavit vládu zneužil izraelskou armádu k rozdmýchání nepokojů, když nechal provést bezprecedentní razie a nakonec dokonce vojenský útok na církevní stavbu na Chrámové hoře. A to všechno kvůli tomu, aby se nekonaly další předčasné volby, protože když se válčí v ulicích, volby se logicky odsouvají a nemohou se konat. Nepokoje v Izraeli mohou trvat jen pár dní, ale mohou trvat i několik let, kdy se Izrael propadne do nové občanské války, během které budou řídící procesy v rukách dočasného premiéra bez voleb, tedy v rukách Benjamina Netanyahua. A jestli někdy nepokoje skonči a IDF se stáhne, bude to ve chvíli, kdy průzkumy veřejného mínění ukáží, že podpora Bibimu ze strany voličů je zaručeně vysoká, a tedy i podpora jeho straně Likud.

Hamás v odvetě začal odpalovat rakety z pásma Gazy na Izrael

Když si Izrael není schopen ani 4x po sobě zvolit většinově nějakou stranu, tak to znamená, že v Izraeli chybí společné téma, které by rozhodovalo volby. A takovým tématem může být jedině nová bezpečnostní krize, nová intifáda, kdy Izraelci budou potřebovat více bezpečnosti než ekonomické prosperity. A bezpečnost poskytne Bibi, prosperita musí jít bokem.

Pouhých 5 dní po vypršení lhůty Benjamina Netanyahua na sestavení vlády tak stojí Izrael najednou a zničehonic na pokraji nové občanské války. Prostě jen tak, najednou. Pouze konceptuálně tupý člověk by si myslel, že se to stalo náhodou, že jen pár hodin po vypršení lhůty pro sestavení vlády se najednou objevili vojáci IDF v ulicích Jeruzaléma a začali ostentativně a okatě mlátit a terorizovat mladé Palestince s cílem vyvolat nepokoje a reakční odvetu Hamásu.

Chutzpah War na odsunutí dalších předčasných voleb

A střílení granátů do mešity s věřícími, to je tak naivní a béčková scéna jako z nepovedeného hollywoodského filmu. Pouze naivní tupec by si myslel, že to nevyvolá povstání a intifádu. Okatý útok na symbol Islámu. Výsledkem je Izrael stojící na pokraji války a Bibi pevně uchopil opratě bezpečnostních operací a obrany státu před tím zlým Hamásem a jeho primitivními raketami vyráběnými z okapových rour a z podomácku vařeného paliva na jejich pohon. Pokaždé, když potřebuje Izrael odvrátit pozornost vlastních voličů od ekonomické situace, začnou Izraelcům na hlavy padat arabské rakety, aby lidé zapomněli na ekonomiku a více se báli o bezpečnost. Den Jeruzaléma je izraelský svátek, kdy došlo ke sjednocení Jeruzaléma a ustanovení izraelské kontroly nad Jeruzalémem po 6-denní válce v roce 1967.

A v noci izraelské letectvo v odvetě bombardovalo bytovky v Gaze

A přesně na výročí tohoto dne zaútočí armáda IDF na Palestince v mešitě Al-Aksá. Taková provokace je tak průhledná a tak jasná, že musí být každému jasné, že nejde o náhodu, nebo o nějaký omyl izraelské armády, ale o bezprecedentní a brutální provokaci, jejímž cílem není nic menšího než vyvolání nového palestinského povstání v Izraeli, což by na dlouho dobu odsunulo konání jakýchkoliv voleb v Izraeli. A jen konceptuálně tupé hlavě nedojde do očí bijící souvislost událostí mezi 5. a 10. květnem v Izraeli. Mohutné zavrtění psem za rachotu dopadajících raket. Ani ortodoxní Židé nevěří náhodám a označují tuto krizi za Chutzpah War z dílny Benjamina Netanyahua a jeho tajné služby Shin Bet.

-VK- Šéfredaktor AE News

ZDROJ

 

Sdílet: