11. 8. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

“Je málo diverzifikovaná”, protestují herci v Hollywoodu proti porotě Zlatých globů. Herec Tom Cruise už cenu na protest vrátil

Americký Hollywood povstal jako jeden muž proti složení poroty, která uděluje prestižní Zlaté globy. Podle herců, scenáristů a dalších umělců je 86 členný porotní sbor málo diverzifikovaný a není v něm žádný černoch. Někteří herci berou tuto záležitost velmi vážně a známá celebrita Tom Cruise už Zlatý globe na protest proti nedostatečné diverzitě vrátil. Podporu protest získal rovněž od firem Amazon a Netflix, které začaly ocenění bojkotovat. Televize NBC nebude příští rok přenášet udělení cen v přímém přenosu, jak činila řadu let.

Pořadatelé (Hollywood Foreign Press Association – HFPA) ocenění se sami podrobili otevřené kritice a navrhují jmenovat nominálně minimálně 20 černých členů do poroty (ti budou v porotě dělat černochy) a další rozšíření poroty v budoucnu. To ale protesty umělců zatím neutišilo a ti požadují mnohem víc diverzity ve všech směrech.

Herci a umělci obecně se v posledních desetiletích stali nositelé rozvratu a propagace nejzvrácenějších a nejperverznějších agend. Přitom v normálních společnostech vždy tvořili spodinu. Oženit se s herečkou byl pro slušného mladého muže konec kariery a společenského uznání. Vytvořením Hollywoodu se to ale změnilo. Z herců a umělců byla vytvořena třída “celebrit určujících společenská témata”, přitom jejich kvality a hodnotová úroveň jsou stále na úrovni té spodiny. Otázkou je, kdo a proč tuhle třídu celebrit vytvořil. Odpověď si moudrý člověk dokáže snadno najít.

Joe Nowak, Chicago, USA

Česká věc

 

Sdílet: