11. 8. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Čína úspěšně testovala autonomní systém řízení vlaků

Čína v neděli úspěšně otestovala autonomní systém řízení provozu vlaků na trase metra ve východní provincii Shandong (Šan-tung), čímž učinila další krok k rychlejší, pohodlnější a hospodárnější přepravě.

Tato technologie, známá jako Train Autonomous Circumambulate System (TACS), byla poprvé použita v testovací části linky 1. metra v Qingdau (Čching-tao). Slouží jako „mozek“ pro vlaky tím, že je hluboce integruje do zabezpečovacího systému.

Po zavedení nového systému si vlaky budou moci prostřednictvím bezdrátové komunikace přímo vyměňovat informace, jako je poloha, rychlost a stav trati, což jim umožní provádět nezávislý úsudek a autonomní řízení, ochranu a seřizování.

Fang Shaoxuan (Fang Šao-süan), zástupce ředitele Výboru pro technické vybavení Čínské asociace společností metra, na akci představující úspěchy TACS v Qingdau uvedl, že díky vlastnímu vývoji systému TACS probíhá komunikace mezi vlaky, nikoli mezi vlaky a kontrolním centrem.

„Zvláštnostmi systému jsou jednoduchá struktura, ekonomický provoz a údržba a spolehlivější a bezpečnější provoz,“ dodal Fang.

Díky hluboké integraci řízení vlaků, trakce, sítě, brzdění, zamezení kolizím a dalších řídicích platforem namontovaných na vozidle, dojde k technologickému skoku od čistě automatizované jízdy metra k inteligentnímu a autonomnímu provozu.

Ve skutečné praxi může systém výrazně zkrátit interval sledování a návratu vlaků a zvýšit provozní účinnost o 15 procent. Může také vyřešit obtížnost přidávání vlaků na tratích s velkým tokem cestujících. Při mimořádných událostech, jako jsou požáry stanic nebo poruchy na trati, systém poskytuje větší flexibilitu pro provoz metra.

Díky optimalizaci systému a redukci vybavení lze celoroční náklady na metro snížit o 20 procent.

 

Sdílet: