16. 10. 2021

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Pane Babiši, a co hlava, v pořádku?

Ještě před rokem Andrej Babiš neochvějně drtil celou politickou scénu a zcela zaslouženě dosahoval na naše poměry triumfálních výsledků v průzkumech veřejného mínění až do výše 32-33%.

S pomocí profesora Prymuly takřka zázračně na evropské poměry zdolal nejzákeřnější výzvu lidstva v našich poměrech – 1. fázi coronaviru a Češi svým šitím roušek a semknutostí byli příkladem světu. Stejně tak zabodoval, že nás zbavil ekonomické omezenosti a zaostávání topolánkovsko-nečasovsko-kalouskovských vlád, zlepšil příjmovou situaci důchodců a mohutně i zaměstnanců snížením jejich dani z příjmů.

A poté začal vršit jednu hrubou chybu za druhou a můžeme trochu váhat, zda to bylo důsledkem jeho emotivní vrtkavosti v rychlosti změn rozhodnutí, které se mi zřejmě vyplatili v jeho byznyse a udělalo z něho miliardáře a nebo až šokujícím podléháním tlaku zpočátku v podstatě až fakticky početně marginální opozici a s nimi spojenými liberálními médii.

A tak zbrklé odvolání Prymuly, jehož opozice nenáviděla proto, že byl prostě schopný, ze jehož působení jsme trvale byli počty onemocněními na nízké úrovni jako Rakousko Česko uvrhlo nejen do jednoho z nejdelších lockdownů v Evropě, ale prudce navýšilo počty onemocnělých na 1 milión obyvatel, ale – a to je zvlášť bolestné – vedlo k největšímu počtu mrtvých na 1 milión obyvatelstva na světě. Ale co je dalším důsledkem. Protože tak snaživě poslouchal výkřiky opozice, v skutečnosti podvázal to nejdůležitější ze svého dosavadního premiérování – ekonomiku.

Ekonomika, která v důsledku odstranění sice tvrdého, ale rychlého a účinného nastolení epidemiologických pravidel prof. Prymulou se dramaticky zastavovala.

Budiž. To byl stav asi před měsícem, kdy se situace začala pomalu den za dnem zlepšovat a chtělo to nakopnout pozitivně optimismus lidí.

A bác.

Nevím, kdo vymyslel kauzu Vrbětice.

A Babiš se jí chytil jako posledního záchranného kroku přetáhnout rusofóbní voliče na svou stranu ze strany dnešní opozice a jak to tak stále více vypadá budoucí vládní koalice.

Po avízu z Medianu, přišel dnešní průzkum Kantaru, podle které ho by ve volbách do Piráti a STAN by získali 27 procent, koalice Spolu tvořená ODS, KDU-ČSL a TOP 09 by měla 21,5, ANO je na třetím místě s 21 procenty. Do Sněmovny by se dostalo ještě hnutí SPD a také komunisté. ČSSD by skončila pod hranicí pěti procent.

Nuže dnešní opozice zejména díky Vrběticům jasně získává body.

Netřeba více slov.

Každý je svého strůjce svého osudu.

I Babiš, který ve výročí osvobození Československa především sovětskou armádou, včera doslova žadonil, aby země EU vyhostili alespoň po jednom diplomatovi.

Pane Babiši, a co hlava, v pořádku?

Jiří Vyvadil

 

Sdílet: