28. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Dmitrij Medveděv: Česko je rukojmím americké politiky. Veškerou odpovědnost ale budou nést sami

Bývalý prezident Ruské federace Dmitrij Medveděv okomentoval politickou strategii Prahy vůči Moskvě. Jednání České republiky je podle něj zcela závislé na zájmech Spojených států, samotná diplomatická válka včetně vyhoštění diplomatů je cestou do slepé uličky. Krize ve vztazích skončí, ale spousta příležitostí bude propásnuta.
Současná roztržka v česko-ruských vztazích je důsledkem nepodložených obvinění ze strany Prahy vůči Moskvě, jednání Česka je přitom podmíněno americkou zahraniční politikou, myslí si bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv, který nyní zastává funkci zástupce předsedy Rady bezpečnosti Ruské federace.
„Zdá se mi, že naši čeští kolegové se stali rukojmími politiky Spojených států vůči Rusku. Snaží se přitom běžet před jedoucím vlakem,” prohlásil ruský politik.
Veškerá obvinění z české strany ohledně výbuchu muničního skladu ve Vrběticích jsou podle slov Medveděva „vycucány z prstu”. Rozrůstání krize ve vzájemných vztazích po vyhoštění ruských diplomatů bylo prostě nevyhnutelné, dodal Dmitrij Medveděv. Dále poznamenal, že jakákoliv diplomatická válka je cestou do slepé uličky.
„Tato stránka bude dříve či později obrácena, ale zůstane spousta propásnutých příležitostí. Pokud si myslí, že tímto nás potrestali, tak to není tak, žádný trest to není, i když celá komunikace je teď ztížená. Veškerá odpovědnost leží však na nich…Nejsme to my, kdo tohle začal,” uzavřel Medveděv
Sdílet: