4. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Argentinská pro potratová aktivistka (23) zemřela při potratu

In this April 10, 2018 photo, women attend a pro-abortion demonstration to demand its legalization in Buenos Aires, Argentina. A bill allowing the procedure in the first 14 weeks of pregnancy was introduced into Congress earlier this year with the backing of 70 lawmakers from across the political spectrum. The bill needs 129 votes in the 257-seat lower house to pass and then it goes to the senate. (AP Photo/Natacha Pisarenko)

Život je někdy plný paradoxů. O tom se mohla přesvědčit radikální pro potratová argentinská aktivistka Maria de Valle Gonzalez Lopez (23), která před několika dny zemřela při potratovém zákroku. V Argentině byl totiž loni schválen nový zákon, který potraty výrazně zjednodušuje a výše zmíněná žena patřila k předním bojovnicím za tento zákon.

Pro potratoví aktivisté přitom prezentovali a prezentují potrat jako banální zákrok, kde se “jenom” usmrtí plod. Bohužel tento zákrok může vést i k vážnému ohrožení života ženy, nejenom ke smrti plodu. Nemluvě o tom, že většina žen má problém po potratu otěhotnět a donosit již chtěné dítě. O tom již ale oficiální media, která tuto agendu propagují, nemluví. taktéž se již nemluví o často velmi vážných psychických problémech žen, které potrat prodělaly.

V ČR je každý rok provedeno zhruba 20 000 potratů a potrat je zde zcela legální. Třeba Polsko ale nedávno potraty velmi omezilo a vysloužilo si za to nenávist “západního” světa.

Grezegorz

Česká věc

 

Sdílet: