11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Biden pozval Putina na setkání

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin uskutečnili telefonický rozhovor, po kterém potvrdili svůj záměr vyjednávat o strategické stabilitě. Uvádí to Bílý dům.

„Diskutovali o řadě regionálních a globálních otázek, včetně záměru Spojených států a Ruska vést dialog o strategické stabilitě o řadě otázek kontroly zbraní a vznikajících bezpečnostních hrozeb na základě prodloužení smlouvy START III,“ bylo uvedeno v prohlášení.

Biden rovněž vyjádřil znepokojení Putinovi nad „náhlým“ posílením ruských vojenských skupin na Krymu a na hranicích s Ukrajinou.

“Prezident Biden zdůraznil neochvějný závazek Spojených států podporovat suverenitu a územní celistvost Ukrajiny a vyjádřil znepokojení nad náhlým posilování vojenských skupin Ruska na okupovaném Krymu a na hranicích s Ukrajinou,” uvedl Bílý dům.

Dodává se, že Biden „vyzval Rusko, aby neeskalovalo napětí“.

Prezident USA navíc navrhl, aby se s ruským vůdcem v blízké budoucnosti setkal ve třetí zemi.

“Prezident Biden znovu potvrdil svůj cíl budování stabilních a předvídatelných vztahů s Ruskem v souladu se zájmy USA a v nadcházejících měsících navrhl summit ve třetí zemi, kde bude projednána celá řada problémů, kterým USA a Rusko čelí,”  poznamenala americká vláda.

Ukázka amerického hnusu v přímém přenosu!  Pouze Biden zapomněl vysvětlit, co dělají americké zbraně a  vojenské skupiny na Ukrajině! Každopádně tento telefonát je americké krytí a diplomatický manévr před útokem na Rusko!

 

Sdílet: