10. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Sčítání lidu v ČR a na Slovensku je děsivou přípravou na stanovení anuální daně z nemovitosti, která se bude vypočítávat každému majiteli z tržní ceny!

Sčítání lidu v ČR a na Slovensku je děsivou přípravou na stanovení anuální daně z nemovitosti, která se bude vypočítávat každému majiteli z tržní ceny! Právě proto se sčítací komisaři drze ptají na čísla bytů, počet lidí v domácnosti a další majetkové poměry, aby bylo možné vypočítat “daň z nemovitostního práva” vypočítávanou z tržní ceny nemovitosti v dané lokalitě! Na Slovensku se šíří informace o dani ve výši 1,6% z tržní ceny nemovitosti ročně! Lidé přitom jako truhlíci poslušně vyplňují sčítací archy a netuší, co se chystá v celé Evropě! Roušky, respirátory, vakcíny, pasy a platby nájemného za vlastní nemovitost!

Zatímco je celá populace soustředěna na koronavirovou krizi, na lockdowny, na vakcíny a testování, politici již začali odhalovat plány, které chystají v nejbližší době na zubožené ekonomiky v Evropě. Určitě jste si všimli, že tento rok začalo sčítání lidu, což je státem organizovaná taškařice, jejímž účelem je vysondovat, jak na tom jsou občané se svojí životní úrovní a majetky, tedy o kolik jim je možné zvýšit daně, aby je to ekonomicky nepoložilo. Pravidelně po každém sčítání obyvatelstva dochází ke změnám daní, k zavádění nových daní, k jejich úpravám atd. Letos české občany překvapila ve sčítacím formuláři otázka na uvedení čísla bytu.

Ano, sčítací komisaři v roce 2021 chtějí z nějakého důvodu znát číslo bytu. Na serveru iDnes.cz o tom dnes vyšel článek [1] a jak jsem tušil, v článku jsou uvedeny zastírací důvody pro požadování tohoto údaje. Komisaři prý údaj vyžadují kvůli tomu, že někteří lidé zapomenou napsat, kolik lidí v bytě bydlí, napíšou jenom sebe, takže je v tom zmatek. Když lidé tedy napíšou číslo bytu, komisaři to dohledají a přepočítají za lidi. No prostě dobráci, služebníček, že? Anebo ne? Budete v šoku, ale ten údaj je potřebný k něčemu úplně jinému.

Eduard Heger, premiér SR

Než se pustím k jádru věci, musíme si ujasnit, co to znamená, když je někdo majitelem nemovitosti. V České republice a na Slovensku to dosud znamenalo, že vlastníte nemovitost a tím to hasne. Maximálně při nákupu nemovitosti zaplatíte jednorázovou daň za přepis a tím je to vyřízené. Jenže v západních zemích Evropy a v mnoha státech USA tohle vůbec neplatí. Nejlepším příkladem je britský Commonwealth, tedy Velká Británie, Kanada, Austrálie, Nový Zéland a zbývající drobná zámořská teritoria britské koruny. V britském Commonwealthu je jediným majitelem půdy britská královna. Disponuje veškerými pozemky a půdou. Nemovitosti postavené na půdě Jejího veličenstva jsou proto zatíženy daní z nemovitosti, která se platí každým rokem.

Na Slovensku chystají roční zdanění nemovitostí jako v anglo-saských zemích, kde vlastnictví nemovitosti je podmíněnou každoroční daní, malou, ale i likvidační

Její výpočet je různý, někde je symbolický, jinde je velmi podstatný, ovšem v praxi to znamená, že i když koupíte dům do osobního vlastnictví, tak musíte platit daň za nemovitost, a to každý rok, což je de facto platba za právo vlastnictví nemovitosti na půdě Jejího veličenstva. Potažmo tak jako vlastníci nemovitosti platíte britské koruně nájemné, jako by vaše nemovitost vůbec nebyla vaše a byli byste jako v nájmu. Pokud přestanete platit daň z nemovitosti, stát nebo královská koruna vám nemovitost zkonfiskuje. Pokud je daň zanedbatelná, většinou to není problém a ani důvod ke vzrušení. Jenže ve chvíli, kdy se režim rozhodne, že zahájí proces rušení soukromého vlastnictví nemovitostí v rámci programu Velkého resetu, tak to najednou mění celou situaci.

Na Slovensku to již začalo před několika týdny. Nový premiér a bývalý ministr financí Eduard Heger zavelel k zavedení a k implementaci anglo-saského nemovitostního práva do systému Slovenské republiky a zvažuje, že do konce tohoto roku prosadí v Národní radě odhlasování nové anuální daně z nemovitosti, která by se tedy hradila pravidelně a opakovaně každý rok, přičemž se začala šířit informace, že výška daně by se orientačně pohybovala ve výši 1,6% tržní hodnoty nemovitosti. Článek na toto téma uvedl slovenský server Trend [2].

Výstavba bytů. Ilustrační foto.

Ministerstvo financí SR se později ohradilo, že údaj 1,6% je výnos z HDP v zemích EU z této daně, že to není procento daně, které bude použito na Slovensku. Pravdou ale je, že daně z nemovitosti čeká mohutné zvýšení a to procento nemusí být daleko od reality. A to každý rok. Rodinný cihlový domek na Slovensku, pokud jde o novostavbu, stojí v rozmezí od 300 do 700 tisíc EUR, nižší ceny jsou za dřevostavby, vyšší ceny za exkluzivní lokality.

Byty 3+KK se prodávají v novostavbách od 130 až do 250 tisíc EUR, podle města, lokality, jsou i dražší, ale pro představu a naší početní potřebu je to rámec toho, s čím budeme pracovat. Pokud si Slovák pořídí klasický zděný dům v té základní cenové linii 300 000 EUR, potom to bude znamenat, že ročně bude muset státu na dani za nemovitost zaplatit “nájemné” při sazbě 1,6% tržní ceny ve výši 4 800 EUR. To je 120 000 Kč každý rok na dani. A teď pozor. Dobře mně sledujte.

Anuální daň z nemovitosti povede k rozdělení populace na dvě společenské třídy, na bytovou šlechtu a na nájemníky v roli nevolníků

Jistě víte, že ceny nemovitostí rostou, v průměru o 5% ročně, ale jsou lokality, kde rostou ceny o rovných 10 nebo i více procent za rok. Tento zmíněný hypotetický Slovák bude v domě žít 5 let a co se najednou stane, že cena jeho nemovitosti, namísto aby klesala, tak stoupá v dané lokalitě spolu s tím, jak vzrůstá na Slovensku bytová krize a nedostatek bytů pro bydlení. Domek po 5 letech už nebude mít tržní hodnotu 300 000 EUR, ale 400 000 EUR. A čím se to stalo? V lokalitě byla postavena škola, pobočka pošty, zastávka MHD, rozvod optického kabelu na vysokorychlostní internet, koupaliště a lokalita získala na trhu prestiž.

Takže nešťastný majitel po 5 letech začne státu odvádět 6 400 EUR, což je už 160 000 korun ročně. Pokud se jedná o podnikatele, tak to jistě nebude pro něho problém. Ale co obyčejná rodina, která dům má na hypotéku? Ano, tušíte správně, o tuto částku daně se zvýší splátky. A obyčejná rodina prostě na nemovitost nedosáhne. Zavedení této anglo-saské daně povede na Slovensku k tomu, že nemovitosti budou vlastnit jen bohatí podnikatelé. Obyčejný Slovák už na vlastní bydlení nedosáhne, bude muset jít do nájmu. Jenže, pozor, máme tu další háček.

Velká část bytů je obvykle prodána už předtím, než se začne stavět. Ilustrační foto.

Rodina se rozhodne, že se uskromní a půjde do nájemního bytu 2+KK a majitelem bytu je bohatý podnikatel. Cena bytu je 100 000 EUR, takže státu na dani za rok odvede 1 600 EUR. Jenže, o tuto částku se ročně zvedne nájem, protože majitel bytu samozřejmě nebude daň státu platit ze svého, daň tedy rozpustí do měsíčních nájmů. V přepočtu to znamená, že měsíčně se zvedne nájem o 133 EUR, takže rodinu už nájem nebude stát 550 EUR v průměru, ale výše nájmu se přiblíží magické a děsivé hranici 700 EUR za dvoupokojový byt s kuchyňským koutkem. Rodina bude platit 683 EUR. Rodinu tak vyjde nájemní bydlení v takovém bytě o 1 600 EUR ročně dráž. O tuto sumu se sníží finanční svoboda rodiny, protože každý měsíc se bude muset rodina o 133 EUR uskromnit, aby majitel bytu mohl státu zaplatit daň.

Staří lidé s nemovitostmi za miliony redelegují platby daně na dědice, ti ale mnohdy na zaplacení nebudou mít, nemovitost skončí v dražbě státu a koupí ji nadnárodní bytový fond

A to stále zde mluvíme pouze o ekonomicky aktivních lidech, kteří si mohou takové bydlení a placení daní dovolit. Jenže, co třeba důchodci, kteří vlastní rozlehlé nemovitosti, statky a domečky v malebné kulise chráněných krajinných oblastí Slovenska? Bačovská roubenka s fascinujícím výhledem na Malou Fatru, tržní hodnota 1 450 000 EUR. Roční daň z takové nemovitosti by byla 23 200 EUR, to je 580 000 korun. Můžete mi říct, kde by vzal pár důchodců, kteří v roubence žijí, takové peníze? A ještě navíc každý rok? Takže, to je Eduard Heger vystěhuje? Ne, má to vymyšlené jinak.

Ve velkých městech byty skupují zahraniční bytové fondy, obvykle skrze prostředníky. Ilustrační foto.

Důchodci si budou moci nemovitost ponechat, ale stát uvalí na nemovitost daňovou plombu, břemeno. A jakmile důchodci zemřou a nastane dědické řízení, tak nezaplacené daně z nemovitosti za všechny roky, kdy důchodci daň neplatili, bude muset dědic nejprve doplatit, aby mu nemovitost mohla být převedena do vlastnictví. Jak uvedla slovenská média v minulých dnech, jednalo by se o sociální opatření pro nemajetné občany a důchodce, kteří disponují nemovitostí, jejíž hodnota přesahuje jejich ekonomické možnosti na placení daně.

Zdanění nemovitostí je předehrou ke zrušení soukromého vlastnictví nemovitostí jednotlivcem, byty a domy budou disponovat jen boháči a nadnárodní bytové fondy v majetku bankovních rodin

V podstatě se bude jednat o institut odkladu platby daně, který znají i jiné evropské země, resp. redelegace platby daně, která je známá třeba ve Francii. Redelagace daně znamená, že daň neplatíte a necháte si dobrovolně uvalit plombu na nemovitost s tím, že daň zaplatí ten, kdo nemovitost zdědí po vaší smrti. Pokud ale dědicové jsou rovněž nemajetní, potom se jim nevyplatí dědictví přijmout, prostě dědictví odmítnou. A pokud žádný dědic nepřijme dědictví a nezaplatí dlužné daně, potom nemovitost a celé dědictví připadne státu, který nemovitost prodá v dražbě majetným investorům, kteří mají na placení nákladných ročních daní.

Byty se stanou zdrojem daňových příjmů státního rozpočtu jako nic jiného ve společnosti. Ilustrační foto.

A přesně toto chystá bývalý slovenský ministr financí a současný slovenský premiér Eduard Heger na zubožené slovenské občany v době koronavirové krize, když Slováci doslova padají ekonomicky a už i psychicky na hubu. Vlastnit nemovitost si tak budou moci dovolit jen dvě skupiny lidí. První skupinou budou zbohatlíci a bohatí podnikatelé. Druhou skupinou budou pronajímatelé nájemních bytů, kteří daně za byty převedou na armádu nájemníků, kteří už nedosáhnou na hypotéky.

Toto zdanění povede na Slovensku k jediné věci, a to k vytvoření společnosti ostře rozdělené podle třídního klíče, kdy malá skupina lidí bude disponovat nemovitostmi a drtivá většina pracujících a obyčejných lidí bude závislá na nájemním bydlení, jehož cena raketově poroste, protože poptávka po nájemních bytech povede k tomu, že nájmy budou brutálně převyšovat splátky hypotečních úvěrů, což už je možné sledovat dnes.

Soukromé vlastnictví nemovitosti jako privilegium pro hrstku bohatých

Vlastnit nemovitost se stane privilegiem, luxusem, protože drtivá většina lidí na vlastnictví nemovitosti a na placení daní z nich prostě nedosáhne. Tím dojde k nastartování procesu zrušení soukromého vlastnictví nemovitostí, protože vláda nakonec zakročí i proti těm bohatým. Zvedne jim daně natolik, že se bohatým nevyplatí vlastnit nemovitosti. Všechno bude patřit nakonec jen bankám v rukách světového bankovního kaganátu. Nemovitosti vykoupí nadnárodní bytové fondy, které už vznikají v západní Evropě. Vykupují nové byty všude v Evropě, drtivá většina nových bytů v Praze je prodána už dopředu, ještě před prvním výkopem zeminy, bytové fondy z ciziny skupují všechno, úplně všechno.

A něco málo se pustí na volný trh. To má svůj důvod. Ten malý počet bytů totiž vyrábí paniku a bytovou krizi, která žene ceny nemovitostí do absurdních výšin. A to právě bytovým fondům vyhovuje, to je účel. Výsledkem jsou tisíce rodin bez domova, obrovská poptávka po nájemním bydlení, které ovládají fondy, které postupně ovládají trh. Lidé bez vlastní nemovitosti se stanou rukojmími v bytech, které jim nikdy nebudou patřit. Stát si tím pojistí poslušnost obyvatelstva, protože ve spolupráci s fondy bude stát lidem vyplácet dávky na bydlení, resp. na hrazení nájmů. Předehra k bezhotovostní společnosti a nepodmíněnému příjmu. A tím se dostáváme k tomu sčítání lidu a k těm číslům bytů.

Sčítání lidu a znalost o číslech bytů a počtu lidí je přípravou na spočítání odpovídající anuální daně z nemovitosti podle regionu a lokality

Režim pod rouškou sčítání lidí potřebuje znát a vědět, kolik lidí bydlí v jak velkém bytě, jaký příjem lidé mají, a tím pádem spočítat, jakou daň z nemovitosti půjde na nemovitost uvalit, aby to lidi v bytech utáhli a dokázali poplatit na zvýšených nákladech. V první fázi se pojede proces sdírání obyvatelstva z kůže v důsledku obrovských státních rozpočtových schodků, které bude třeba sanovat z kapes občanů vyšším zdaněním. A roční daň z nemovitosti je tou nejlogičtější cestou. Statistici tak zhruba za 2 roky řeknou politikům, že v nájemních bytech tam a tam je možné uvalit daň 1,3% na bytech ve městech do 50 tisíc obyvatel, dále 1,6% ve městech od 50 do 150 000 obyvatel a rovná 2% ve všech větších městech.

Statistici zjistí ze sčítání, kolik lidí v domácnostech žije, kolik lidí se o nájem podělí, jaké mají majetky, jak bohaté vybavení bytů mají, a podle toho se stanoví daňové procento. Goyim budou rýt držkami v zemi, aby neskončili pod mostem. Přesně toto má za úkol sčítání obyvatelstva 2021. Pamatujte, že na Aeronetu varujeme v předstihu. Dnes konspirace, zítra realita. Nikomu nejde při sčítání lidu o to, kolik lidí žije v té které zemi. Jde pouze o zjištění životní úrovně goyim, aby se vědělo, kolik je možné ještě více zdanit chudé obyvatelstvo, aby nezdechlo, anebo jinak, aby se nezvedlo. Protože toho se režim bojí ještě více. Jak je psáno v Talmudu, na goyim musí být přísnost. A zavedení anglo-saské anuální daně z nemovitosti se stane bičem na goyim, kteří budou mít drzost chtít vlastnit nemovitost v Novém světovém řádu po Velkém resetu.

-VK- Šéfredaktor AE News

ZDROJ

 

Sdílet: