11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Biden nerozhoduje – guvernér Tennessee umožňuje nosit zbraně bez povolení

Na pozadí toho, že americký prezident Joe Biden přijal řadu opatření zaměřených na zpřísnění kontroly nad střelnými zbraněmi, vstoupí v Tennessee v platnost 1. července zákon, který umožní obyvatelům státu nosit zbraně bez povolení, píše Newsweek. V národní puškové asociaci v zemi bylo rozhodnutí guvernéra Billa Leeho schválit návrh zákona vítáno.

Guvernér Tennessee Bill Lee podepsal zákon umožňující obyvatelům státu nosit zbraně bez povolení, uvedl Newsweek.

Podle novin se zákon bude vztahovat na většinu obyvatel Tennessee. Výjimkou budou ti, kdo byli odsouzeni za určité trestné činy, jako je domácí násilí, a ti, kteří nedosáhli věku 21 let.
Jak poznamenal zástupce Republikánské strany Lee, podepsal zákon na pozadí odhalení řady opatření zaměřených na potlačování násilí střelnými zbraněmi a zpřísnění kontroly zbraní americkým prezidentem Joe Bidenem.
” Dnes jsem podepsal ústavní nošení střelných zbraní, protože pro Tennessee, který dodržuje zákony, by nemělo být obtížné uplatňovat svá práva, ” řekl Lee.
Zástupci americké zbrojní lobby uvítali rozhodnutí guvernéra, které obyvatelům státu, zejména vojenskému personálu, usnadní „ uplatnění práva na sebeobranu “.
Národní střelecká asociace poznamenala, že návrh zákona „ plně uznává “ právo nosit střelné zbraně v souladu s druhým dodatkem k ústavě USA „ bez byrokratické byrokracie a zpoždění ze strany vlády “.

Tennessee je jedním z téměř 20 států USA, které přijaly podobnou legislativu kvůli rostoucím výzvám k přísnější kontrole zbraní. Zákon v Tennessee vstoupí v platnost 1. července a nebude se vztahovat na zbraně s dlouhou hlavní, uvedl Newsweek.

ZDROJ

 

Sdílet: