11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Kdo nařídil útok dronů, který zabil pětileté dítě na Donbasu?

Parlamentní shromáždění Rady Evropy (PACE) a Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (PA OBSE) by měly požadovat vysvětlení od ukrajinského vedení smrti dítěte na Donbasu. 

„Považuji za nutné, aby to OBSE PA a PACE, které milují zbytečné řečnění, naopak jasně vyhodnotily tento případ a požadovaly vysvětlení od ukrajinského vedení,“ napsal Vjačeslav Volodin, mluvčí Státní dumy, „vyloučení této země z Rady Evropy je k diskusi,“ dodal.

Volodin poukázal na to, že „neexistuje žádný případ spojený s prezidentem země, který by poslal bojový dron do války proti svým vlastním lidem.“

„Jestli by Zelenskij byl skutečným prezidentem své země, tak by si uvědomil, co se pod jeho vedením děje, pravděpodobně by si to rozmyslel desetkrát,“ poznamenal předseda dolní komory ruského parlamentu.

Podle Volodina došlo k tragédii „se souhlasem zámořských patronů a tichým souhlasem evropských států“, protože Evropský parlament ani americké ministerstvo zahraničí nevydaly žádná prohlášení, ani evropští ministři zahraničí o tom nemluvili, ani nebyla přijata rozhodnutí vyhnat diplomaty.

„Dvojí standardy? Ne. Mnohem horší,“ dodal Volodin a poznamenal, že „prezident země, který nařídil útok, se ani neobtěžoval vyjádřit soustrast rodině zabitého dítěte, ani neslíbil, že se incidentem bude zabývat.“

Ukrajinské UAV shodilo bombu na Aleksandrovskoje, zemřelo dítě Ministerstva zahraničí západních zemí, obvykle bouřlivě reagující na dění na Donbasu, nyní mlčí, proč?

Možná drží velikonoční svátky.

Pětileté dítě bylo zabito v Doněcké lidové republice (DPR) při ukrajinské útoku dronů, napsala v sobotu na kanálu Telegram lidová milice DPR.

Donecká tisková agentura s odvoláním na milici DPR uvedla, že tragický incident se stal v Aleksandrovskoje za městem Jenakievo.

redakce AC24
Zdroj: pz.cztass.com
Sdílet: