Syrská vládní armáda vstupuje do města Manbidž   
Pridal tk Úterý 15 říjen 2019 - 04:12:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Syrská armáda vstoupila do města Manbidž na severu země, které dříve kontrolovala kurdská autonomní správa. Infomuje o tom syrská státní televize Ikhbariya.

V pondělí oznámila tisková služba Syrských demokratických sil střety s tureckou armádou a militanty na východu od města Manbidž. Dnes syrská armáda vkročila rovněž do města Al Tabqah v provincii Rakka.

Včera bylo informováno o tom, že autonomní administrativa území na severovýchodě Sýrie sdělila, že došlo k dosažení dohod se syrskými úřady o rozmístění syrské armády na hranici Sýrie s Tureckem. Syrská armáda má pomoci v obraně proti útoku turecké armády a protureckých skupin.

Sankce proti Turecku

Včera se Donald Trump vyjádřil o možných sankcích na Turecko. Podle jeho slov je připraven na Turecko uvalit sankce v souvilosti s vojenskou operací Ankary v Sýrii proti Syrským demokratickým silám (SDF).

„Pracuji s (senátorem, pozn. red.) Linsey Grahamem a mnoha členy Kongresu, a to včetně demokratů, ohledně uvalení silných sankcí proti Turecku. Ministerstvo financí je připraveno začít, může být vyžadován další zákon. V této otázce existuje skvělá shoda. Turecko požádalo, abychom to nedělali. Čekejte!“ napsal Trump na Twitter.

Situaci ohledně sankcí okomentovala i agentura Bloomberg, která dnes zveřejnila informaci, že ví, kdy budou zavedeny první sankce na Turecko.

Podle zdroje bude první fáze sankcí namířena proti široké škále jednotlivců a (tento balíček sankcí, pozn. red.) čeká na schválení prezidentem Spojených států Donaldem Trumpem,“ poznamenává agentura.

Turecko zase reagovalo, že v případě, že by k sankcím ze strany USA došlo, pak země podnikne odvetné kroky.

Zákaz vývozu zbraní do Turecka

Jistá opatření vyplynula i z české strany. Dnes došlo k pozastavení vývozní licence na vojenský materiál do Turecka. Informoval o tom Jan Hamáček, který na svém Twitteru sdílel příspěvek, ve kterém píše, že „Česká republika s okamžitou platností pozastavuje vývozní licence na vojenský materiál do Turecka“.

Turecká operace v Sýrii

Turecký prezident Tayyip Erdogan oznámil 9. října zahájení operace Pramen míru na severu Sýrie proti Straně kurdských pracujících, která je zakázaná v Turecku, a teroristické skupině Islámský stát*. Ve stejný den zaútočilo turecké letectvo i na město Ras al-Ayn v syrské provincii Hasaka. Náletům muselo čelit i město Tell Abiad na hranici s Tureckem. Později bylo oznámeno zahájení pozemní části operace.

Syrské orgány opakovaně odsoudily okupační politiku Turecka na severu Sýrie. Rusko uvedlo, že Ankara se musí vyhnout krokům, které by mohly bránit vyřešení syrského konfliktu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AbWx

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://www.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26098
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0857 sec,0.0427 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,062kB