Americký prezident Donald Trump se setkal s Liu He   
Pridal tk Neděle 13 říjen 2019 - 04:14:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Dne 11. října místního času se americký prezident Donald Trump v Bílém domě ve Washingtonu setkal se členem politbyra ÚV KS Číny, čínským vicepremiérem, lídrem čínské strany pro čínsko-americký všestranný ekonomický dialog Liu He (Liou Che), který se zúčastnil nového kola čínsko-amerických hospodářských a obchodních konzultací na vysoké úrovni.

Liu He nejprve předal zprávu čínského prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pching) Trumpovi. Xi Jinping poukázal na to, že hospodářské a obchodní týmy obou zemí dosáhly pokroku při vyjednávání některých dohod. Udržování zdravého a stabilního rozvoje čínsko-amerických vztahů bude přínosem pro obě země i celý svět. Obě strany by měly dodržovat hlavní myšlenku koordinace, spolupráce a stability, kontrolovat rozdíly na základě vzájemného respektu, rozšiřovat spolupráci na základě vzájemného prospěchu a podporovat rozvoj bilaterálních vztahů správným směrem.

Liu He uvedl, že obě strany měly upřímnou, efektivní a konstruktivní diskusi o hospodářských a obchodních otázkách společného zájmu. Obě strany dosáhly významného pokroku v oblastech zemědělství, ochrany duševního vlastnictví, směnného kurzu, finančních služeb, rozšiřování obchodní spolupráce, přenosu technologií a řešení sporů.

Donald Trump se vyslovil v tom smyslu, že se americko-čínské vztahy silně rozvíjí, velmi si váží Číny a velmi si váží prezidenta Xi Jinpinga. Je velikým vedoucím představitelem. Je rád, že hospodářsko-obchodní konzultace mezi USA a Čínou dosáhly významných výsledků v první fázi, což je velkým přínosem nejenom pro USA a Čínu, ale i pro celý svět. Spojené státy uvítají čínské studenty, kteří budou chtít studovat ve Spojených státech.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://www.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26078
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0759 sec,0.0319 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,116kB