Americká média varovala, že špatná obchodní politika povede k americké hospodářské recesi   
Pridal tk Sobota 10 srpen 2019 - 09:07:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Americký list The Wall Street Journal vydal 8. srpna komentář, ve kterém varoval, že špatná obchodní politika povede k americké hospodářské recesi.

Tento komentář s názvem Navarrova recese kritizuje ředitele Národní obchodní komise amerického Bílého domu Petera Navarra. Uvádí, že minulý týden, kdy americký prezident Donald Trump začal hrozit uvalením nových cel proti Číně, vznesli ostatní ekonomičtí poradci, kromě Navarra, námitky.

V komentáři se uvádí, že předchozí opatření Trumpovy vlády, včetně snížení daní a uvolnění regulačních politik, podpořila ekonomický růst USA, ale od eskalace sporu v americkém zahraničním obchodu v roce 2018 se důvěra a kapitálové výdaje amerických společností postupně snižovaly a začaly mít negativní dopad na americký ekonomický růst. V současné době se tempo růstu americké ekonomiky zpomalilo z téměř 3 % na 2 % a průměrný měsíční počet nových pracovních míst klesl z 223 tisíc v roce 2018 na 165 tisíc v letošním roce.

Komentář klade otázku: „Je si Donald Trump vědom toho, že obchodní deficit se nezlepší?"

Komentář také uvádí, že Trump nechápe, že jeho obchodní politika způsobuje nestabilitu směnného kurzu a zhodnocování dolaru. Uvalení cel Spojenými státy na Čínu vede ke snížení tržní poptávky po RMB. Čína nemanipulovala směnný kurz a kolísání směnného kurzu RMB je odrazem vztahu mezi nabídkou a poptávkou. Komentář varuje, že špatná obchodní politika povede k americké hospodářské recesi.

Podle ekonomů vzrostla pravděpodobnost recese americké ekonomiky v příštích 12 měsících z červencových 30,1 % na současných 33,6 %.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://www.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25497
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0808 sec,0.0444 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,052kB